Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Відділ преси, освіти та культури Посольства США в Україні запрошує українські правозахисні організації взяти участь в конкурсі проектів, що сприяють дотриманню прав людини в Україні.

12 березня, 2005 р.

    *** Цей конкурс передбачає підтримку організацій з досвідом активної правозахисної діяльності, які мають на меті подальше здійснення моніторингу і захист прав людини та основних свобод в Україні.
    
    Переможці конкурсу сформують національну мережу моніторингових організацій. Результати діяльності учасників мережі будуть періодично надсилатися до обраного недержавного центру, який координуватиме процес складання звіту про стан прав людини і основних свобод в Україні за 2005 рік.
    
    В той час, як проектні пропозиції можуть містити різні заходи, які підвищують поінформованість громадськості про права людини та сприяють їх захисту, обов’язковими компонентами кожного проекту мають бути:
    
    1. проведення моніторингу порушень прав людини на регіональному та національному рівнях;
    
    2. складання звітів про дотримання прав людини та основних свобод за двома напрямками.
    
    Перший напрямок передбачає складання загального звіту про дотримання прав людини та основних свобод в регіоні, де знаходиться організація. Другий напрямок передбачає спеціалізацію діяльності організації і підготовку звіту про дотримання одного з ключових прав або основних свобод в Україні в цілому.
    
    До переліку таких прав і свобод, визначених Конституцією України та Європейською конвенцією про захист прав людини та основних свобод, включені:
    
    - особисті права та громадянські свободи (свобода від катувань та жорстокого поводження, свобода від необґрунтованого арешту, право на справедливий судовий процес, право на приватність, свобода думки, совісті та релігії, свобода вираження поглядів, свобода мирних зібрань, свобода асоціацій та право на захист від дискримінації);
    
    - соціальні, економічні та культурні права (право на достатній рівень життя, право на охорону здоров’я, право на соціальне забезпечення, право на працю, право на підприємницьку діяльність та право на освіту);
    
    - колективні права (право на безпечне навколишнє середовище, права дітей, права жінок, права військових та права ув’язнених).
    
    Посольство США в Україні передбачає надати фінансування одному чи двом проектам в кожній з областей України. Середній розмір фінансування, розрахований на період з квітня 2005 до січня 2006 року, складатиме 5 – 7 тис. дол. США. Переможці конкурсу будуть оголошенні наприкінці квітня 2005 року і візьмуть участь у навчальному семінарі, присвяченому методології виконання проекту.
    
    Проекти на конкурс “Права людини-2005” приймаються до 31 березня 2005 року.
    
    Для подання заявки слід використовувати стандартну форму заявки програми “Демократичні гранти” і дотримуватися рекомендацій наведених на сторінці Посольства США в Україні: http://usembassy.kiev.ua/assistance_democracygrants_ukr.html.
    
    Додаткову інформацію щодо конкурсу можна також отримати за номером (044) 490-4026 та електронною адресою demgrants@usembassy.kiev.ua.


Чи підтримуєте ви приватизацію сільгоспземель?
Так
Ні
Треба подовжити мораторій