Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Звернення ГО "Фундація регіональних ініціатив" - до громадськості України

12 березня, 2005 р.

    *** ГО „Фундація Регіональних Ініціатив” (ФРІ) продовжує проводити моніторинг виборів в Україні. У період 2005 року заплановано провести моніторинг місцевих виборів, а також довиборів до Верховної Ради, у випадку якщо буде прийняте відповідне рішення про їх проведення.
    Зокрема, наразі ФРІ проводить довготерміновий моніторинг виборчої кампанії у м.Києві, яка виходить на завершальну стадію - довибори депутата Київської міської ради по в/о №60 (Поділ, р-н „Вітряні гори”). Вибори відбудуться 27 березня і участь в них приймуть 36 кандидатів !
    ФРІ змушена заявити та звернути увагу громадськості України на те, що вибори проходять в найгірших проявах періоду Л.Кучми.
    Зокрема:
    - мають місце чисельні порушення норм законів України, у першу чергу виборчих;
    - проводиться масований підкуп виборців: подарунки у вигляді продуктових наборів, послуг благоустрою, ремонтів, інформаційний послуг, тощо;
    - кандидати вже перевищили власний виборчий фонд, а кампанії деяких кандидатів вже перевищили гранично допустиму межу в сотні разів;
    - застосовується адміністративний ресурс в класичному негативному варіанті: активно задіяні ЖЕКи, школи, комунальні ЗМІ, і навіть дитсадки;
    - для ведення кампанії використовуються бюджетні кошти та ресурси;
    - застосовується чорний ПР.
    Все це відбувається на фоні мовчазливого споглядання виборчої комісії, Київської міської ради, депутат до якої і буде обраний, а також за сприяння виконавчого комітету міськради, адже одним з кандидатів є заступник міського голови м.Києва.
    Ми закликаємо втрутитись громадськість України в ситуацію, ми закликаємо зреагувати громадським кампаніям, що взяли на себе функції захисників демократії та здобутків помаранчевої революції, а також інші активні громадські та молодіжні середовища висловити рішучий протест тому беззаконню, що й надалі має місце під час проведення виборів в Україні. В іншому разі, ми знову почнемо звикати до думки, що революція не мінила принципів проведення виборчої кампанії і Президентські вибори 26 грудня минулого року залишатимуться лише спогадом, а не стануть сходинкою до розвитку правової та демократичної держави, справжнього громадянського суспільства.
    
    Олександр Солонтай,
    керівник проекту з моніторингу,
    „Фундація Регіональних Ініціатив”
    
    КОНТАКТИ ВМГО ФРІ:
    fri@poshta.org.ua
    +38-050-372-51-00
    www.fri.net.ua
    Для листів:
    вул. Турівська, 31/28, м.Київ, індекс – 04080


Чи підтримуєте ви приватизацію сільгоспземель?
Так
Ні
Треба подовжити мораторій