Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


НІНА КАРПАЧОВА ПРОТИ ПОРУШЕННЯ ПРАВВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ ТА ВИСОКОГО ПОДАТКУ НА СПАДЩИНУ.

14 березня, 2005 р.

    *** Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова направила Голові Верховної Ради України ВолодимируЛитвину подання, в якому наполягає на приведенні Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб“ у відповідність до Конституції України.
     Зазначений закон, що набрав чинності з 1 січня 2005 р., на відміну від Закону “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту“, який діє більше десяти років, не передбачає пільгового оподаткування доходів таких категорій ветеранів війни, як інваліди війни, учасники бойових дій на території інших країн, учасників війни, батьків та дітей загиблих...
     На переконання Уповноваженого, це є порушенням ст.22 Конституції України, відповідно до якої “при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод“.
     У згаданому поданні Омбудсман порушує також питання поновлення прав громадян на отримання спадщини. До нинішнього року люди сплачували за успадковане ними майно державне мито від 0,1 до 0,5 відсотків від суми спадщини. Тепер же вони, окрім цього, мають сплачувати ще і податок, розмір якого становить 5,13 або 26 відсотків вартості спадщини, в залежності від ступеню родинних зв‘язків спадкоємців і спадкодавців.
     Враховуючи, що за офіційною статистикою заробітна плата більше половини працюючих українців не перевищує прожиткового мінімуму, сплатити такий податок будуть неспроможні переважна більшість громадян. Відповідно – ці люди позбавляються права на спадщину, яка за всіма законами та нормами цивілізованого суспільства має їм належати. Уповноважений вбачає в цьому порушення вже загаданої норми Конституції, а також закріплених статтями 21 і 24 Конституції принципів рівності прав громадян.
     Тому Ніна Карпачова наполягає на поновленні прав ветеранів війни щодо пільгового оподаткування доходів, а також пропонує зняти фінансові перешкоди для реалізації конституційних прав громадян на спадщину.


Чи підтримуєте ви приватизацію сільгоспземель?
Так
Ні
Треба подовжити мораторій