Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


У Києві презентують проект "Замісна терапія"

16 березня, 2005 р.

    *** 16 березня 2005 року у Києві в приміщенні Національного університету "Києво-Могилянська академія" відбудеться презентація проекту “Замісна терапія”. Проект запроваджено Міжнародним Фондом "Відродження" (МФВ) спільно з “Міжнародним Альянсом з ВІЛ/СНІД в Україні” в рамках реалізації програми “Подолання епідемії ВІЛ/СНІД в Україні”, підтриманої Глобальним Фондом для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією.
    
    Презентація відбудеться о 15:00 за адресою: вул. Волоська 8/5, 4 корпус, 4 поверх, кімната 422.
    
    Мета проекту - якісне й ефективне запровадження програм замісної терапії (ЗТ) в усіх регіонах України шляхом зміцнення правової та методичної бази ЗТ, сприяння використанню препаратів ЗТ, проведення адвокації програм ЗТ в Україні.
    
    Завдання проекту - забезпечити рівний доступ активних споживачів ін'єкційних наркотиків (СІН) до лікувальних преператів, знизити серед них ризик ВІЛ-інфікування, а також створити умови для швидшого запровадження програм ЗТ на території України.
    
    Прогнозовані результати - запровадження програм ЗТ в 6 пріоритетних регіонах України. Насамперед, в АР Крим, в Одеській, Миколаївській, Донецькій, Дніпропетровській областях та у м. Києві. Пілотна стадія проекту охопить 400 споживачів ін'єкційних наркотиків і створить умови для впровадження програм ЗТ на всій території України. Буде проведено професійну підготовку лікарів, медичних сестер, соціальних працівників для роботи у проектах ЗТ, заходи адвокації програм ЗТ для представників державних органів влади, правоохоронних органів і ЗМІ.
    
    Учасники презентації: Полтавець Д.В., Менеджер програми “Ініціативи в галузі охорони здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”, Шевчук С.В., Народний депутат України, Живаго О.Б., Начальник управління медичного забезпечення та контролю за санітарно-епідеміологічним станом Державного департаменту України з питань виконання покарань, Вієвський А.М., Головний нарколог Міністерства охорони здоров'я України, Дворяк С.В., Директор Українського інституту дослідження політики щодо громадського здоров’я, Мінаков М.А., Директор програм МБФ “Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні”, Щербінська А.М., Директор Центру профілактики та боротьби зі СНІДом Міністерства охорони здоров'я України, Жовтяк В.О., Голова Координаційної Ради ВБО “Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ”, Бойко А.М., Директор Київського ресурсного центру з питань ВІЛ/СНІДу.
    
    Інофрмація для роздумів: 2004 року кількість офіційно зареєстрованих людей в Україні, які живуть з ВІЛ/СНІДом, перевищила 60 000 осіб, а кількість споживачів ін'єкційних наркотиків (СІН) - 80 000! За офіційними даними, 60-70% ВІЛ-інфікованих в Україні складають саме споживачі ін’єкційних наркотиків. Одним з 5 основних принципів профілактики ВІЛ/СНІД серед СІН, визначених Всесвітньою організацією з охорони здоров'я (ВООЗ), є надання замісної терапії особам, які страждають на опіоїдну залежність.
    
    Міжнародний фонд "Відродження" (МФВ) - найбільша національна благодійна громадська організація в Україні, заснована відомим американським фінансистом і філантропом Джорджем Соросом. Місія Фонду - фінансово та організаційно сприяти становленню демократичного, відкритого суспільства в
    Україні шляхом підтримки значущих для його розвитку громадських ініціатив.
    
    Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД - міжнародна неприбуткова організація, яку було засновано у 1993 році з метою підтримки громадських ініціатив, спрямованих на подолання епідемії ВІЛ-інфекції у країнах, що розвиваються, та країнах із перехідною економікою. Альянс розпочав свою діяльність в Україні у грудні 2000 року з реалізації “Програми підтримки неурядових організацій та розвитку ресурсів у галузі профілактики ВІЛ/СНІД” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку в рамках Трансатлантичної ініціативи ЄК та США, спрямованої на боротьбу з ВІЛ/СНІД.
    
    Контактні особи:
    Денис Полтавець, Менеджер медичних програм МФВ
    poltavets@irf.kiev.ua
    Ольга Кішкіна, Асистент програми
    Електронна пошта: kishkina@irf.kiev.ua
    Телефон: 461 97 09
    
    
    Джерело : Міжнародний фонд "Відродження"


Чи порушуються державою права людини під час дії карантину?
Так
Ні
Це є необхідністю