Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Ніна Карпачова вимагає забезпечити виконання Програми реконструкції та будівництва спецустанов міліції

16 березня, 2005 р.

    *** Результати моніторингу дотримання конституційних прав затриманих і заарештованих громадян у спецустановах міліції стали приводом для подання Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової до Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко.
    Зокрема, Уповноважений наголосила на тому, що незадовільний технічний та санітарно-гігієнічний стан обладнання приміщень, у яких знаходяться затримані і взяті під варту, спричиняють людям фізичні та моральні страждання.
    Ніна Карпачова зазначила, що сотні тисяч громадян України змушені перебувати в нестерпних умовах постійно перенаповнених камер, де не вистачає спальних місць, бракує денного світла, електричного освітлення та свіжого повітря. Зокрема, в ізоляторі тимчасового тримання (ІТТ) міста Севастополя при наявних 82 місцях щоденно утримуються понад 200 осіб, з яких 30 – хворих на туберкульоз. Подібні факти, вважає Ніна Карпачова, можна розцінювати як один з видів тортур.
    На думку Уповноваженого, таке неприпустиме поводження з затриманими та заарештованими є брутальним порушенням прав людини, визначених Конвенціями ООН та Ради Європи проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання, Європейською конвенцією про захист прав і основних свобод людини, а також статей 3 і 28 Конституції України. Все це негативно впливає на міжнародний імідж нашої держави.
    Щоправда, після неодноразових звернень Уповноваженого до Верховної Ради та Уряду України вдалося в 2004 році домогтися виділення 39,3 мільйона гривень на виконання Програми будівництва 30 нових ІТТ та реконструкцію діючих. Однак цих коштів замало для невідкладного ремонту водопостачальної, каналізаційної і вентиляційної систем, реконструкції камер та прогулянкових дворів ще у майже 200 ІТТ. Для завершення згаданої Програми необхідно щонайменше 40 мільйонів гривень. Але, якщо взяти до уваги, що в Держбюджеті-2005 на ці потреби не передбачено жодної копійки, то Програма опиняється під загрозою повного зриву.
    Вважаючи таке положення неприпустимим, Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова у своєму поданні звертається до Прем’єр-міністра України Юлію Тимошенко щодо забезпечення фінансування цієї Програми. Адже затримані та заарештовані попри позбавлення їх свободи, повинні мати всі інші людські права.


Чи порушуються державою права людини під час дії карантину?
Так
Ні
Це є необхідністю