Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Кіно, яке не залишає байдужим

18 березня, 2005 р.

    *** Сьогодні на прес-конференції в УНІАН було презентовано програму міжнародного кінофестивалю Дні документального кіно про права людини „Український контекст”,
     ( 29 березня-3 квітня, Київ, Будинок кіно)
    
    Прес-реліз
    18 березня 2005 року, Київ
    
    Фільми, які будуть представлені на кінофестивалі Дні документального кіно про права людини „Український контекст” - про наше життя, про реальність, яку більшість з нас воліла б відвернути від себе та своїх близьких.
    
    На фестивалі буде показано майже 70 фільмів режисерів багатьох країн світу, серед них фільми-призери міжнародних фестивалів: One World (Прага), Human Rights in Film (Варшава) та „Сталкер” (Москва).
    
    В рамках фестивалю будуть презентовані спеціальні програми: „Росія – нова мова, або Російська екзистенція”, „Демократія. Білоруська версія”, „Демократія. Український контекст”, „Відео-звіт за 2004 про права людини в Україні”
    
    Фестиваль відкриється прем’єрою – фільмом українського режисера Руслана Гончарова „Український вибір”, який безпристрасно нагадає нам останній рік життя в Україні – всю палітру політичного, а відтак і суспільного протистояння.
    
    Правозахисники та кіномитці об’єднали свої зусиля, щоб ще раз показати нам жахи війни Чечні та скалічені душі молодих людей, які з неї повернулись („Білі ворони – жахи Чечні”, Німеччина, 2004; „Мирне життя”,Росія, 2004, „Норд-ост: театр смерті”, Польща, 2003); про поранені серця людей, які пройшли через пекло тортур та катуваннь („Поранені душі”, Данія, 1996); розказати про страхи та сподівання заробітчан, які шукають втрачений рай в інших країнах, ризикуючи для цього навіть своїм життям („Бар на станції Вікторія”, Польща, 2004), а також застерігти від масових маніпуляцій свідомістю, що є нічим іншим ніж порушенням права на свободу слова та інформації („Вбивці російських газет”, Франція, 2003).
    
    Фільми та події, про які йдеться - не лишать байдужими нікого.
    
    Детальніше про программу фестиваля, фільми та заходи можна довідатися на сайті www.docudays.org.ua
    
    Довідка: Міжнародний кінофестиваль документального кіно про права людини засновано Асоціацією громадських організацій Українською Гельсінською спілкою з прав людини та громадською організацією Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв за підтримки Національної спілки кінематографістів України та Міжнародного Фонду „Відродження”.
    
    Контакт:
    Ярослав Гордієвич
    +38-067-209 17 72
    press@rupor.org


Чи порушуються державою права людини під час дії карантину?
Так
Ні
Це є необхідністю