Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Відкритий лист міжнародних та неурядових організацій України про необхідність дотримання Україною взятих на себе зобов’язань щодо впровадження гендерної рівності

21 березня, 2005 р.

    ***
    Президентові України
    
    Ющенку В.А.
    
    
    
    Прем’єр-міністрові України
    
    Тимошенко Ю.В.
    
    
    
    Міністрові України у справах молоді та спорту
    
    Павленку Ю.О.
    
    
    
    Ми, представники та представниці громадських організацій України, висловлюємо свою занепокоєність процесами руйнування інституціонального механізму державного забезпечення гендерної рівності під час здійснення адміністративної реформи і процесів трансформації Міністерства України у справах сім’ї, дітей та молоді у Міністерство молоді та спорту. Наприкінці 90-х – на початку 2000 рр. в Україні вже здійснювалися подібні перетворення (наприклад, створення Державного комітету у справах молоді, спорту та туризму), які негативним чином відбилися на розвитку та впровадженні гендерної та сімейної політики, і відкинули ті здобутки, які мала Україна після проведення Пекінської конференції.
    
    Враховуючи важливість цього напрямку державної політики, а також заяви керівництва Української держави про пріоритетність євроінтеграційного спрямування політики, ми підкреслюємо актуальність гендерної проблематики в діяльності органів державної влади як умови демократичних перетворень в державі. Зниження статусу загальнонаціонального інституціонального механізму впровадження гендерної рівності негативним чином відобразиться й на роботі в цьому напрямку відповідних управлінь у справах сім’ї та молоді (або тепер уже з іншими назвами та повноваженнями).
    
    Аналізуючи ситуацію в Україні у сфері просування прав жінок та формування державних гарантій гендерної рівності, ми маємо надію на те, що новий Уряд буде приділяти цим питанням більше уваги. Так, актуальним є формування нового Національного плану дій підвищення статусу жінок у суспільстві та сприяння впровадженню гендерної рівності, нової програми запобігання торгівлі людьми, Національного плану дій з ліквідації комерційної сексуальної експлуатації дітей, а також впровадження у життя напрацьованих раніше документів, відродження діяльності Координаційної ради з питань гендерної та сімейної політики, яка була створена при Міністерстві. На часі й підготовка нового звіту про виконання державою Конвенції ООН “Про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок”. Ця діяльність великою мірою залежить від здатності органів центральної виконавчої влади керувати цими процесами та координувати їх.
    
    Ми вважаємо, що залишається проблематичним формування механізму забезпечення гендерної рівності, який має працювати відповідно до прийнятого в першому читанні Верховною Радою України Закону України “Про гарантії забезпечення рівних прав та можливостей жінок й чоловіків”: основною складовою такого механізму Законом визначено центральний орган державної виконавчої влади із сімейної політики, яким було Міністерство України у справах сім’ї, дітей та молоді. Чи зможе Міністерство молоді й спорту, яке прийшло йому на зміну, бути центром такого механізму?
    
    Ми звертаємося до Вас із пропозицією організувати круглий стіл експертів і розглянути можливі інституціональні механізми забезпечення гендерної політики в новій адміністративній структурі влади в державі, які б відповідали вимогам міжнародних документів, зокрема Пекінській Платформі дій, яку всі держави, сподіваємося, підтвердять на сесії в Нью-Йорку.
    
    Пропонуємо також сприяти організації таких заходів в усіх областях України спільними зусиллями неурядових організацій та управлінь у справах сім’ї та молоді обласних державних адміністрацій.
    
    Просимо виявити Вашу політичну волю не тільки до збереження, але й подальшого розвитку найкращих напрацювань в галузі гендерної та сімейної політики в державі та активно співпрацювати з неурядовими організаціями.
    
    
    
    З повагою,
    
    Міжнародний жіночий правозахисний центр ”Ла Страда – Україна”


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю