Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Фідель Кастро нагородив українського Омбудсмана Ніну Карпачову медаллю Дружби.

23 березня, 2005 р.

    *** На запрошення міністра закордонних справ Республіки Куба Філіпе Переса Роке українська делегація на чолі з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Ніною Карпачовою цими днями перебувала з офіційним візитом у Республіці Куба.
    Міністерство закордонних справ Республіки Куби запросило українського Омбудсмана як авторитетного незалежного експерта у галузі прав людини з метою обміну досвідом правозахисної діяльності та ознайомлення з реальним станом дотримання прав людини у цій країні.
    Програма офіційного візиту була надзвичайно насиченою. Зокрема, відбулися зустрічі Уповноваженого з головою Національної Асамблеї народної влади (парламенту) Республіки Куба Рікардо Аларконом де Кесадой, міністром закордонних справ Філіпом Пересом Роке, міністром юстиції Роберто Діасом Сотолонго, професорсько-викладацьким складом, слухачами та студентами Вищого інституту міжнародних відносин ім. Рауля Роа Гарсіа та діючими дипломатами Куби, керівництвом Інституту дружби народів. В Інституті міжнародних відносин відбувся публічний виступ Ніни Карпачової. Уповноважений з прав людини також зустрілася з керівництвом Асамблеї народної влади провінції Санта-Клара.
    Символічно, що візит Уповноваженого з прав людини відбувався у той час, коли в українсько-кубинських стосунках відзначається дуже важлива подія – 15-річчя унікальної програми лікування на Кубі українських дітей, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи. Цю гуманітарну програму «Діти Чорнобиля» було запроваджено за безпосередньою ініціативою глави Кубинської держави Фіделя Кастро.
    Загалом за 15 років здійснення цієї програми лікування і оздоровлення отримало 20000 українських дітей. На це уряд Куби витратив понад 300 млн. дол. США.
    Уповноважений з прав людини вважає вкрай важливим та показовим той факт, що Куба, попри те, що сама перебуває 46 років в умовах жорстокої економічної, фінансової та торгової блокади, стала єдиною в світі країною, яка безкорисливо надає допомогу українському народу у важкі для нього часи ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.
    Однією з найважливіших подій офіційного візиту стало відвідання Уповноваженим з прав людини лікувально-оздоровчого центру «Тарара». До речі, в 2002 р. під час першого офіційного візиту до Республіки Куба Уповноважений вже відвідувала «Тарара», після чого поставила перед Президентом та Прем’єр-міністром України низку питань стосовно неналежного виконання з боку нашої держави своїх зобов’язань щодо цієї програми. Тоді візит Уповноваженого дав помітний поштовх для розв’язання багатьох проблем, що існували, та фактично послугував імпульсом для підписання довгострокового договору між Міністерствами охорони здоров'я України та Республіки Куба.
    Не дивно, що під час другого приїзду до «Тарара» діти і лікарі щиро зустрічали Ніну Карпачову як давнього друга.
    У посольстві України відбулася зустріч Уповноваженого з прав людини з жінками – громадянками України, які перебувають у шлюбі з кубинцями, та постійно проживають у Республіці Куба (таких на Кубі понад 1000 осіб). Жінки звернулися до українського Омбудсмана з проханням сприяти вирішенню проблем організації відвідання в Україні рідних, можливості організації постійного авіаційного сполучення між Україною і Кубою, а також створення товариства української культури «Кобзар».
    Кубинська сторона надала надзвичайно важливого значення офіційному візиту українського Омбудсмана. Про це свідчить і сам рівень зустрічей, які відбулися, і коло питань, що обговорювалися під час візиту. Кубинські керівники на зустрічах з Уповноваженим з прав людини неодноразово підкреслювали свою зацікавленість у зміцненні дружніх стосунків з Україною та налагодженні плідної співпраці з новим керівництвом нашої держави. Вже декілька років поспіль кубинська сторона уважно вивчає досвід роботи інституції Уповноваженого з прав людини та діяльність Ніни Карпачової на цій посаді. На Кубі подібні функції здійснюються прокуратурою.
    Під час зустрічі Ніни Карпачової з головою кубинського парламенту Рікардо Аларконом де Кесадою, сторони обговорили низку питань міжнародного характеру, перш за все – у контексті дотримання прав людини у світі. Зокрема, було зроблено акцент на таких актуальних проблемах сьогодення як подолання бідності та забезпечення соціальної справедливості, боротьба з тероризмом, запобігання торгівлі людьми тощо.
    Під час зустрічі з міністром закордонних справ Республіки Куба Філіпе Пересом Роке український Омбудсман подякувала кубинському народу за неоціниму допомогу, яку Куба вже 15 років надає Україні у лікуванні і реабілітації дітей, потерпілих від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Ніна Карпачова відзначила, що Постанова Верховної Ради України „Про програму навчання студентів з Республіки Куба в Україні” від 5 жовтня 2004 р. сприятиме подальшому зміцненню українсько-кубинських зв'язків у гуманітарній сфері.
    За словами Ніни Карпачової, українсько-кубинський діалог по проблемі прав людини вкрай важливий як з точки зору поглиблення двосторонніх відносин, так і в плані кращого розуміння фундаментальних цивілізаційних підходів до правозахисної проблематики.
    Ніна Карпачова вважає, що сьогодні не можна не помічати той унікальний приклад, який демонструє Куба усьому людству, реально захищаючи права людини. Тільки за останні роки тривалість життя на Кубі збільшилася до 77 років, а дитяча смертність зменшилась до показника 5,8 на 1000 немовлят. Це один з найнижчих показників у світі (для порівняння в Україні він складає 9,2).
    Куба чи не єдина в світі країна, яка безкоштовно забезпечує освіту, надає високоякісну медичну допомогу всім своїм громадянам. Крім того, 52 тис. кубинських лікарів, які безкоштовно працюють у 93-х країнах світу, врятували життя мільйонів людей. 40 тис. осіб зі 100 країн „третього світу” безкоштовно отримали на Кубі вищу та технічну освіту.
    Український Омбудсман вважає, що найбільшим порушенням прав людини на Кубі є 46-річна блокада з боку адміністрації США, збитки від якої складають для маленької Куби понад 80 млрд. дол. США.
    Філіпе Перес Роке, який напередодні повернувся з засідання 61 сесії Комісії ООН з прав людини в м. Женеві, поділився з Уповноваженим своїми враженнями про хід засідання Комісії та розповів про участь в її роботі кубинської делегації. Сторони висловили обопільну позицію щодо подвійних стандартів у роботі Комісії з прав людини, її заполітизованості та необхідності реформування з метою повернення втраченої довіри та підвищення реального впливу на стан з правами людини в світі.
    Постановою Державної Ради Республіки Куба, яку підписав Фідель Кастро, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніну Карпачову нагороджено медаллю Дружби. Цією нагородою кубинська держава відзначає видатних діячів інших країн. Таким чином відзначено її особистий внесок у справу солідарності між народами, зміцнення та розвиток двосторонніх відносин між Республікою Куба та Україною, а також важливу роль у підтримці гуманітарної Програми лікування українських дітей, потерпілих внаслідок чорнобильської катастрофи. Під час урочистої церемонії нагородження українського Омбудсмана зазначалося, що Ніна Карпачова веде невтомну роботу по розповсюдженню правди про Кубу та ознайомлення світової громадської думки з об’єктивною ситуацією з дотриманням прав кубинського народу.
    Українська делегація на чолі з Уповноваженим з прав людини поклала квіти до меморіалу Ель Чико в м.Гавана, де поховано 64 воїни-інтернаціоналісти, які загинули під час карибської кризи.
    У роботі української делегації брав участь Надзвичайний і Повноважний Посол України на Кубі Віктор Пащук.


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати