Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Київ приймає європейські стандарти для боротьби з туберкульозом

23 березня, 2005 р.

    *** Туберкульоз – це інфекційна хвороба з серйозними наслідками для тих, хто від неї страждає. Після розпаду Радянського Союзу рівень захворюваності туберкульозом в Україні підвищився. За часів незалежності кожного року кількість виявлених нових випадків більш ніж подвоюється. Хоча туберкульоз і виліковується, кількість людей, які померли від цієї хвороби, дуже збільшується. Туберкульоз – це хвороба, яка може передаватися від людини до людини. Будь-хто може захворіти на туберкульоз. Більшість пацієнтів – це молоді люди, які належать до середнього класу. Багато з тих, хто помер, ніколи не отримували лікування. Ця ситуація потребує нового підходу. За підтримки Європейського Союзу в місті Києві досягнуто значних успіхів у представленні нової стратегії боротьби з туберкульозом, яка відповідає європейським стандартам.
    За новою стратегією діяльність по боротьбі з туберкульозом децентралізована. Поліклініки відіграють важливу роль у виявленні та лікуванні випадків захворювання на туберкульоз. Якщо туберкульоз було виявлено, то це більше не означає, що пацієнт повинен провести у лікарні один рік. У Києві ТБ пацієнти отримують більшу частину лікування у поліклініках та медико-соціальних центрах Червоного Хреста на амбулаторній основі. Діагностика та лікування туберкульозу проводиться безкоштовно. Протитуберкульозні препарати доступні у достатній кількості для усіх ТБ пацієнтів.
    Перші позитивні результати нової стратегії вже очевидні. Кількість виявлених у Києві ТБ пацієнтів у 2004 році збільшилася, але кількість померлих від цієї хвороби зменшилась. Протягом перших 1 - 2 років очікується подальше збільшення кількості ТБ хворих. Це є результатом того, що вдосконалено систему їх виявлення. Потім ми очікуємо зниження рівня захворюваності, як це спостерігалося у країнах Центральної Європи.
    Поліклініки міста Києва готові прийняти будь-кого, хто може страждати від туберкульозу. Чим раніше розпочато лікування, тим кращі шанси на видужання. Після 1-2 місяців лікування ТБ пацієнти більше не можуть інфікувати оточуючих. Громадськість повинна знати, що:
    „Якщо кашель триває протягом 2-3 тижнів, негайно зверніться у поліклініку!”
    Для тих, хто потребує більше інформації, надруковано брошури, які можна знайти у поліклініках та аптеках м. Києва.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю