Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Київ приймає європейські стандарти для боротьби з туберкульозом

23 березня, 2005 р.

    *** Туберкульоз – це інфекційна хвороба з серйозними наслідками для тих, хто від неї страждає. Після розпаду Радянського Союзу рівень захворюваності туберкульозом в Україні підвищився. За часів незалежності кожного року кількість виявлених нових випадків більш ніж подвоюється. Хоча туберкульоз і виліковується, кількість людей, які померли від цієї хвороби, дуже збільшується. Туберкульоз – це хвороба, яка може передаватися від людини до людини. Будь-хто може захворіти на туберкульоз. Більшість пацієнтів – це молоді люди, які належать до середнього класу. Багато з тих, хто помер, ніколи не отримували лікування. Ця ситуація потребує нового підходу. За підтримки Європейського Союзу в місті Києві досягнуто значних успіхів у представленні нової стратегії боротьби з туберкульозом, яка відповідає європейським стандартам.
    За новою стратегією діяльність по боротьбі з туберкульозом децентралізована. Поліклініки відіграють важливу роль у виявленні та лікуванні випадків захворювання на туберкульоз. Якщо туберкульоз було виявлено, то це більше не означає, що пацієнт повинен провести у лікарні один рік. У Києві ТБ пацієнти отримують більшу частину лікування у поліклініках та медико-соціальних центрах Червоного Хреста на амбулаторній основі. Діагностика та лікування туберкульозу проводиться безкоштовно. Протитуберкульозні препарати доступні у достатній кількості для усіх ТБ пацієнтів.
    Перші позитивні результати нової стратегії вже очевидні. Кількість виявлених у Києві ТБ пацієнтів у 2004 році збільшилася, але кількість померлих від цієї хвороби зменшилась. Протягом перших 1 - 2 років очікується подальше збільшення кількості ТБ хворих. Це є результатом того, що вдосконалено систему їх виявлення. Потім ми очікуємо зниження рівня захворюваності, як це спостерігалося у країнах Центральної Європи.
    Поліклініки міста Києва готові прийняти будь-кого, хто може страждати від туберкульозу. Чим раніше розпочато лікування, тим кращі шанси на видужання. Після 1-2 місяців лікування ТБ пацієнти більше не можуть інфікувати оточуючих. Громадськість повинна знати, що:
    „Якщо кашель триває протягом 2-3 тижнів, негайно зверніться у поліклініку!”
    Для тих, хто потребує більше інформації, надруковано брошури, які можна знайти у поліклініках та аптеках м. Києва.


Чи порушуються державою права людини під час дії карантину?
Так
Ні
Це є необхідністю