Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


"Берлусконі" приїздить до Києва

23 березня, 2005 р.

    *** Відома італійська документальна стрічка „Громадянин Берлусконі” режисера Сюзан Грэй (2003), яку досі публічно не демонстрували на її батьківщині через загрозу судового переслідування, вже їде в Україну. Українська прем’єра фільму відбудеться на відкритті фестивалю Дні документального кіно про права людини „Український контекст” 29 березня в столичному Будинку кіно.
    
    Сам фільм уже має свою історію. В Норвегії італійське посольство намагалося зняти показ фільму з програми фестивалю в Осло – ця подія викликала дискусію щодо цензури в цій скандинавській країні, а в Чехії на подібному кінофестивалі документального кіно про права людини у організаторів були труднощі з отриманням залу для показу. Чи чекає щось подібне фільм в Україні?
    
    Згідно інформації творців фільму: Італійський прем'єр-міністр Сільвіо Берлусконі – перший в історії магнат ЗМІ, який встав на чолі демократичної західно-європейської країни. Він заправляє 90% національних італійських телекомпаній – прямо або опосередковано.Берлусконі завідує майже всією рекламою – ласий шматок з погляду «ділових людей», — і диктує умови для більшості газет і журналів.
    
    Фільм розповідає про тих, хто намагається зупинити Берлусконі, розказати правду про те, що відбувається в сучасній Італії. На думку режисера, на сьогодні це завідомо програний бій....
    
    Як зазначив в стрічці медіа-комментатор Джованні Сарторі:„Свобода вираження поглядів в Італії знаходиться під загрозою.”
    
    Фільм вже направляється в Україну – і його показ буде нагадуванням про цінність свободи слова та права на інформацію як одну з основ демократичного суспільства.
    
    
    Довідка: Другий міжнародний кінофестиваль документального кіно про права людини “Український контекст” пройде 29 березня – 3 квітня в Будинку кіно. Фестиваль організовано Українською Гельсінською спілкою з прав людини та Центром сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв за підтримки МФ „Відродження”.
    
    Контакт:
    
    Ярослав Гордієвич
    +38-067-209 17 72
    press@rupor.org
    www.docudays.org.ua


Чи порушуються державою права людини під час дії карантину?
Так
Ні
Це є необхідністю