Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Європейці виступають за вступ України до Європейського союзу.

25 березня, 2005 р.

    *** Такі результати дослідження, замовленого міжнародною мережею YES (Yalta European Strategy), компанії TNS Sofres, говориться в прес-релізі, розданому "Інтерфакс-Україна".
    
    Опитування приблизно 6000 осіб у шести найбільших країнах ЄС з'ясувало, що 55% опитаних хотіли б, щоб Україна стала членом ЄС. Заявку на вступ у ЄС Туреччини - процес, який має формально розпочатися 3 жовтня цього року - готові підтримати лише 45% опитаних.
    
    Група "Так" доручила соціологічному агентству "TNS Sofres" вивчити громадську думку у Франції, Німеччині, Італії, Іспанії, Великобританії й Польщі.
    
    Учасники опитування в Польщі, яка очолювала дипломатичні зусилля ЄС по припиненню президентського протистояння в Україні, у переважній більшості (77% - за, 12% - проти) висловилися за прийом України в ЄС.
    
    49% опитаних у Великобританії підтримали членство в ЄС України, 27% - висловилися проти. Французи здебільшого висловилися позитивно (58% - за, 37% - проти). Але от більшість німців висловилися негативно (53% - проти, 41% - за).
    
    Результати опитування контрастували із протидією членству в ЄС Туреччині. Французи різко проти (59% - проти, 37% - за). Такої ж думки й німці (60% - проти, 36% - за).
    
    Тільки поляки здебільшого (55%) підтримали прийом у ЄС Туреччини. Половина опитаних англійців підтримала Туреччину, 32% - проти.
    
    Група "Так" сказала, що використає результати опитування громадської думки, щоб заявити, що неправильно позбавляти шансу на вступ у ЄС 48-мільйонний народ України, який проживає в найбільшій країні, що повністю лежить у Європі.
    
    Представник у зв'язках із громадськістю проукраїнської кампанії "Так" (Уеs) Лорент Донді (Laurent Dondey) сказав: "Це опитування дуже важливе, і стало великою несподіванкою. Ідуть великі суперечки щодо членства України в ЄС, але дотепер ніхто не поцікавився думкою європейських громадян".
    
    Опитування проводилося в шести найбільших країнах ЄС (Німеччина, Франція, Об'єднане Королівство, Італія, Іспанія й Польща, у яких проживає 75% населення ЄС) з 24 лютого по 8 березня з репрезентативними вибірками населення віком від 18 років і старше у всіх країнах (1000 опитаних у кожній країні).


Чи порушуються державою права людини під час дії карантину?
Так
Ні
Це є необхідністю