Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


31 березня в Копенгагені розпочав роботу 9-й “круглий стіл” Європейських Омбудсманів

31 березня, 2005 р.

    Він організований під егідою Ради Європи.
    Місце проведення заходу було обрано не випадково, адже саме в ці дні виповнюється 50 років від дня створення інституції Омбудсмана Данії, - однієї з найдавніших у Європі.
    На відкритті “круглого столу” був присутній Його Королівська Високість Кронпринц Данії Фредерік. Привітання учасникам Форуму надіслала Верховний Комісар ООН з прав людини пані Луїза Арбор.
    В заходах бере участь українська делегація на чолі з Уповноваженим з прав людини Ніною Карпачовою.
     Вітаючи учасників цього високого форуму, Спікер Парламента Данії Крістіан Мейдал зазначив, що омбудсман все більше стає гарантом дотримання прав людини; парламент і надалі надаватиме йому всебічну підтримку.
     У вступному слові Омбудсман Європейського Союзу Нікіфорос Діамандурос зазначив, що всі країни-члени ЄС повинні мати такі поважні інститути захисту прав людини. В даний час розглядається можливість запровадження подібного механізму в Туреччині.
    У Конституції Європейського Союзу, як важливий механізм демократизації життя європейців визначено Омбудсмана, який має право вільно і незалежно виносити свої важливі рішення. Він також зазначив, що нещодавно в рамках ЄС, зокрема, завдяки Суду ЄС в Люксембурзі, було сформовано концепцію принципів належного управління, контроль за реалізацією яких покладено на Омбудсмана Євросоюзу.
    В своїй доповіді Комісар Ради Європи Альваро-Хіль Роблес, відзначаючи важливе значення омбудсманів для захисту прав людини, сказав, що в контексті діяльності омбудсманів права людини перестають бути теорією, стаючи повсякденною практикою нашого життя. Чим далі зростатиме демократизація суспільного життя, тим ефективнішою є діяльність Омбудсмана.
    Протягом наступних двох днів Європейські Омбудсмани обговорять дві головні теми: практичні й законодавчі проблеми в’язнів, які скоїли тяжкі злочини, а також захист права на приватне життя.
    У рамках перебування в Данії відбулася також зустріч Ніни Карпачової з керівництвом Міжнародного Центру реабілітації жертв тортур – всесвітньо відомої міжнародної неурядової організації, яка опікується проблемами запобігання тортурам. Серед іншого, обговорювався успішний досвід співпраці Омбудсмана України та Центру в рамках спільного проекту щодо запобігання тортурам в України, наслідком якого стало видання підручника для правоохоронних органів та персоналу пенітенціарної системи України з питань запобігання тортурам. Сторони обговорили також можливість продовження співпраці в рамках нових проектів.
    У зустрічі взяла участь Надзвичайний і Повноважний Посол України в Королівстві Данія Наталія Зарудна.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю