Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Як забезпечити підзвітність виконавчої влади?

1 квітня, 2005 р.

    *** Які повноваження повинна мати Верховна Рада України, щоб народні обранці та пересічні громадяни могли здійснювати дієвий контроль за ефективністю і результативністю виконання законів України та впровадження державних програм?
    
    Українські реалії та міжнародна практика здійснення контрольної функції Парламенту –
    ці та багато інших питань обговорюватимуться під час науково-практичної конференції „Парламентський контроль: українські реалії та світовий досвід”.
    
    Конференція проводиться за ініціативою Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України за сприяння Програми розвитку ООН в Україні (ПРООН) та Програми сприяння парламенту України Університету Індіани.
    Активну участь в підготовці конференції прийняли комітети Верховної Ради з питань бюджету; фінансів та банківської діяльності; правової політики; прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин.
    
    З вітальним словом до учасників конференції звернеться Перший заступник Голови Верховної Ради України Адам Мартинюк та Координатор системи ООН в України Френсіс О’Доннелл. Головування на конференції здійснюватиме Голова комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України Валентин Матвєєв.
    
    Метою конференції є визначення актуальних проблем парламентського контролю та окреслення шляхів їх вирішення. Зокрема, на конференції обговорюватимуться пропозиції щодо удосконалення парламентського контролю, що були розроблені в рамках програми ПРООН „Доброчесність на практиці: програма врядування” у тісній співпраці з вищезазначеними комітетами Верховної Ради України.
    
    Тема конференції набуває особливої актуальності у контексті конституційних змін, прийнятих 8 грудня 2004 року. Посилення ролі Верховної Ради у новій політичній системі України вимагає невідкладного врегулювання системи парламентського контролю, включаючи процесуальні аспекти його здійснення.
    
    Таким чином, зараз стоїть нагальне завдання щодо прийняття низки законів, які складуть правову основу для здійснення парламентського контролю. Мова йде про нову редакцію закону „Про комітети Верховної Ради України”, прийняття закону „Про тимчасові слідчі та спеціальні комісії Верховної Ради України” та ряду інших законопроектів. Крім того, на конференції планується обговорити доцільність прийняття спеціального закону стосовно парламентського контролю.
    
    До участі у роботі круглого столу запрошуються народні депутати України, завідувачі секретаріатами комітетів Верховної Ради України, депутатських фракцій, груп, керівники та фахівці Рахункової палати, Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, фахівці ПРООН, вітчизняні та зарубіжні експерти, журналісти.
    
    У процесі роботи передбачається обговорити наступні теми:
    
    Тема 1: Актуальні проблеми парламентського контролю та шляхи їх вирішення.
    
    Тема 2: Удосконалення положень Регламенту Верховної Ради України щодо здійснення парламентського контролю.
    
    Тема 3: Удосконалення парламентського контролю у сфері державних фінансів.
    
    Тема 4: Удосконалення парламентського контролю у сфері прав людини.
    
    Конструктивна дискусія з цих питань сприятиме формуванню узгоджених підходів до розвитку контрольної функції Верховної Ради України та визначенню пріоритетних кроків, що мають бути зробленими з метою запровадження дієвої системи парламентського контролю.
    
    За результатами конференції планується схвалити концепцію та пропозиції щодо удосконалення парламентського контролю, які стануть орієнтиром в процесі розробки та впровадження законодавчих ініціатив у сфері парламентського контролю.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю