Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Проект “Мережа громадянської дії в Україні” (UCAN) оголошує новий конкурс грантів Інноваційного фонду "Гранти доступу громадян до законодавчого процесу".

5 квітня, 2005 р.

    *** Спільно з Програмою сприяння парламенту України університету Індіани (ПСП), яку за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) впроваджує проект “Демократичне становлення парламенту України”, проект UCAN оголошує конкурс грантів для сприяння доступу громадян до законодавчого процесу.
    
    Мета конкурсу: вдосконалення механізмів доступу громадян до парламенту України та законодавчого процесу. Новий конкурс грантів також сприятиме зміцненню парламенту як представницького, наглядового та законодавчого органу, допомагаючи українським організаціям громадянського суспільства (ОГС) у розробці та впровадженні інноваційних підходів для залучення громадян до участі у законотворенні і налагодженні більш ефективного взаємозв’язку між парламентом та громадянами.
    
    У рамках конкурсу будуть підтримані вузькоспеціалізовані, цільові проекти, що активно сприятимуть втіленню у життя змін у сфері суспільних відносин.
    
    Перевага надаватиметься проектам, що:
    сприяють посиленню контрольної функції українського парламенту, а також вдосконаленню процедури комітетських слухань через розширення участі громадськості.
    
    Такі проекти мають бути спрямованими на утвердження парламенту України як незалежної та рівноправної гілки влади, що представляє інтереси різних суспільних груп;
    
    запроваджують нові механізми, спрямовані на утвердження більш відкритої системи діяльності Верховної Ради України та прозорості законодавчих процесів.
    
    Передбачається, що ці проекти залучатимуть нові технології поширення інформації та зв’язку із громадянами, а також сприятимуть кращому поширенню інформації про діяльність парламенту України;
    
    залучають широкі кола громадськості, неурядових організацій та приватного сектору з метою поширення інформації про існуючі можливості та механізми участі у законодавчому процесі, сприяють закріпленню постійних інструментів реалізації місцевих законодавчих ініціатив на національному рівні;
    
    викривають недоліки існуючої системи взаємозв’язку між парламентом і громадянами та спрямовані на вирішення чітко окреслених завдань; надають експертні висновки та сприяють парламентові щодо більш ефективного поширення інформації та залучення громадян до участі у законодавчому процесі.
    
    Гранти доступу громадян до законодавчого процесу будуть надані Програмою сприяння парламенту України університету Індіани (ПСП) одноразово у 2005 році через програму грантів Інноваційного фонду UCAN.
    
    Гранти будуть надані досвідченим організаціям громадянського суспільства для впровадження проектів сприяння доступу громадян до законодавчого процесу.
    
    Кількість грантів і термін впровадження проектів обмежені: буде надано не більше п’яти грантів для проектів тривалістю до шести місяців.
    
    Сума гранту не перевищуватиме еквівалент 10,000 доларів США.
    
    Гранти доступу громадян до законодавчого процесу будуть надані організаціям, що нададуть якісні проекти у таких цільових категоріях:
    
    1. Інноваційні підходи доступу громадян до законодавчого процесу і підсилення контрольної функції комітетів Верховної Ради. Проекти цієї категорії повинні передбачати запровадження нових ідей щодо покращення доступу громадян до парламенту та захисту на державному рівні інтересів громад і окремих суспільних груп.
    
    2. Освітні парламентські програми і поширення інформації про парламент. Ця категорія проектів включатиме роботу із структурними підрозділами Верховної Ради, спрямовану на вдосконалення наявних та запровадження більш ефективних механізмів поширення інформації. Перевага надаватиметься проектам, що ставлять за основну мету підготовку активних, поінформованих та відповідальних громадян демократичного суспільства.
    
    3. Участь громадян. Проекти, що належать до цієї категорії, повинні сприяти розширенню участі громадян і суспільних груп у законодавчому процесі та їхньому залученню до законодавчої діяльності. Проекти цієї групи також можуть бути спрямовані на вирішення проблемних питань на місцевому рівні та поширювати інформацію щодо:
    
    ролі та функцій парламенту як представницького, законодавчого та контрольного органу в демократичній системі державного управління в Україні;
    ролі та функцій народних депутатів України як представників інтересів громадян зокрема та суспільства в цілому у законодавчому процесі.
    
    4. Інше. Ця категорія відкрита для ідей, спрямованих на становлення відкритості роботи парламенту зокрема та законодавчого процесу в цілому, підвищення ефективності залучення громадськості.
    
    Заявки на участь у конкурсі грантів доступу громадян до законодавчого процесу будуть оцінюватись за наступними критеріями:
    
    1. Організаційно-технічне та фінансове обґрунтування проекту:
    
    відповідність завданням конкурсу та актуальність проблеми;
    
    відповідність мети проекту діяльності для її досягнення;
    
    наявність розширеного і детального опису планування, впровадження та підтвердження результатів проекту; адекватність підходу до зазначеної проблематики;
    
    відповідність бюджету обсягам запланованої діяльності;
    
    інноваційність підходів щодо покращення доступу громадян до законодавчого процесу;
    політична незаангажованість підходу та завдань.
    
    2. Спроможність організації:
    
    професійність, досвід роботи та наявність ключових співробітників для виконання проекту;
    
    наявність основних комунікаційних засобів у офісі організації (телефон, факс, електронна пошта, веб-сторінка);
    
    наявність системи фінансового обліку.
    
    3. Досвід роботи з Верховною Радою України або українськими неурядовими організаціями.
    Передбачає короткий опис діяльності, що підтверджує:
    
    співпрацю з Верховною Радою України або українськими неурядовими організаціями з покращення доступу громадян до законодавчого процесу, а також підсилення представницької, контрольної та законодавчої функцій парламенту;
    
    досвід діяльності у сфері сприяння участі громадян у законодавчому процесі та/або налагодженні більш ефективного взаємозв’язку між парламентом та громадянами;
    
    досвід організації семінарів, конференцій та тренінгів (бажано надати рекомендаційні листи);
    
    проведення досліджень або аналітичної роботи;
    позитивний досвід роботи з різноманітними організаціями та групами, зокрема в законодавчій сфері, або у сфері доступу та участі громадян у законотворенні.
    
    Гранти надаватимуться на підставі поданих заявок на участь у конкурсі з урахуванням можливості досягти максимального результату за мінімальних витрат.
    
    Розмір грантів буде визначено в залежності від запропонованого організацією проекту та її досвіду управління грантовими ресурсами. Максимальний розмір очікуваного гранту - еквівалент 10,000 доларів США.
    
    Термін виконання проекту не повинен перевищувати 6 місяців.
    
    Пропозиції для отримання грантів доступу громадян до законодавчого процесу повинні бути подані відповідно до вимог UCAN, визначених для проектів для отримання грантів Інноваційного фонду.
    
    Форми заявки для отримання грантів доступу громадян до законодавчого процесу розміщено:
    
    на Інтернет-сайті проекту UCAN http://www.ucan-isc.org.ua.
    
    Проект UCAN допомагатиме Програмі сприяння парламенту України університету Індіани (ПСП) у процесі відбору проектів та надання грантів.
    
    Зверніть увагу! Угоди про отримання гранту будуть укладені між переможцями конкурсу та Програмою сприяння парламенту України Університету Індіани (ПСП), а не проектом UCAN.
    
    Останній термін подання проектів - 29 квітня 2005 року.
    
    Рішення про надання грантів буде прийнято після 6 червня 2005 року.
    
    Грантові пропозиції подаються українською та англійською мовами до офісу проекту UCAN за адресою: 01034, м. Київ, вул. Володимирська, 47, офіс 9.
    
    Приймаються проекти, надіслані факсом або електронною поштою, але конкурсантам необхідно переконатись, що заявку було отримано.
    
    Інформація про Програму сприяння парламенту України університету Індіани (Indiana University Parliamentary Development Project) можна отримати на Інтернет-сайті http://www.spea.indiana.edu/pdp.
    
    Контакти:
    Проект “Мережа громадянської дії в Україні” (UCAN)
    01034, Київ, вул. Володимирська, 47, офіс 9
    Тел.: (044) 494 4597
    Факс: (044) 279 4834
    Електронна пошта: ucan@ucan-isc.org.ua
    Інтернет-сайт: http://www.ucan-isc.org.ua
    
    Джерело : сивикюа.орг


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю