Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Міжнародна Амністія закликала Комiсiю ООН з прав людини, засiдання якої проходить у цi днi в Женевi, засудити смертну кару як фундаментальне порушення прав людини.

6 квітня, 2005 р.

    *** У 2004 роцi в 25 країнах було страчено 3 797 осiб; не менше 7 395 осiб у 64 країнах свiту були засудженi до смертноi кари.
    
    "Цифри, якi ми публiкуємо сьогоднi, на жаль, становлять лише верхiвку айсберга. Довiдатися про реальну кiлькiсть страчених i засуджених нелегко, тому що в багатьох країнах свiту страти як i ранiше здiйснюються таємно, у порушення стандартiв ООН, згiдно яким iнформацiю про застосування смертної кари не можна приховувати", - заявила Мiжнародна Амнiстiя.
    
    Iз всiх виконаних в 2004 роцi смертних вирокiв переважна бiльшiсть припадає на невелику кiлькiсть країн. Не менш 3 400 осiб були страченi в Китаї, однак, за оцiнками джерел усерединi країни, ця цифра наближається до 10 тисяч осiб.
    
    Щонайменше 159 смертних вирокiв було виконано в Iранi й 64 - у В`єтнамi. В США проведено 59 страт (тодi як в 2003 роцi - 65).
    
    "Незважаючи на загальносвiтову тенденцiю до скасування смертної кари, цi цифри вказують на нагальну необхiднiсть об`єднання та посилення дiй свiтового спiвтовариства, якi б дозволили зробити смертну кару справою минулого".
    
    Деякi країни, зберiгаючи в чинному законодавствi вищу мiру покарання, на практицi дотримувалися мораторiю на приведення вирокiв у виконання. У липнi 2004 закон "Про призупинення використання смертноi кари" набув чинностi в Таджикистанi. У сiчнi цього року президент Киргизiї Аскар Акаєв оголосив про продовження дiючого з 1998 року мораторiю ще на один рiк. Серед iнших країн, в яких дiяв мораторiй на виконаннi смертних вирокiв - Малавi й Пiвденна Корея.
    
    Мiжнародна Амнiстiя привiтала березневе рiшення Верховного суду США, вiдповiдно до якого винесення смертних вирокiв вiдносно неповнолiтнiх злочинцiв - осiб, яким на момент здiйснення злочину не виповнилося 18 рокiв - суперечить Конституцiї США. Iз прийняттям цього рiшення у свiтi не залишилося країн, якi б продовжували офiцiйно застосовувати смертну кару стосовно неповнолiтнiх.


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати