Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


„Спільна платформа неурядових організацій України по формуванні нової комплексної програми протидії торгівлі людьми" – запрошення до співпраці

7 квітня, 2005 р.

    **** 11 березня 2005 року Міжнародний жіночий правозахисний центр „Ла Страда – Україна” ініціював проведення круглого столу неурядових організацій на тему „Спільна платформа неурядових організацій України по формуванні нової комплексної програми протидії торгівлі людьми”. Метою проведення круглого столу було обговорення механізмів та принципів формування нової програми протидії торгівлі людьми, а також її змісту, оскільки чинна програма протидії торгівлі людьми, яка була прийнята Кабінетом Міністрів України в червні 2002 року розрахована на період 2002-2005 роки. В ньому взяли участь представниці більш ніж 12 неурядових організацій України з Києва, Харкова, Одеси, Луганська – “Спілка жінок Донбасу”, “Верітас”, “Школа рівних можливостей”, “Демократичні ініціативи”, ЕКПАТ та інших.
    
     Обговорення стосувалося наступних питань:
    
    1. Назва програми
    
    2. Основні розділи
    
    3. Принципи формування програми
    
    4. Що залишити від старої програми
    
    5. Які нові напрямки та заходи доцільно включити до програми
    
    6. Механізми забезпечення виконання програми
    
    7. Питання відповідальності та координації діяльності
    
    1. Була запропонована назва „Комплексна програма протидії торгівлі людьми та ліквідації сексуальної експлуатації дітей”.
    
    Одним з найбільш дискусійних питань було питання включення заходів стосовно запобігання торгівлі дітьми та сексуальної експлуатації дітей. Це питання було підняте тому, що Міністерство України у справах сім’ї, дітей та молоді, спільно з Всесвітньою неурядовою організацією ЕКПАТ та мережею неурядових організацій України має розробити Національний план дій по запобіганню сексуальної експлуатації дітей. У зв’язку з адміністративною реформою виникає занепокоєння щодо формування такого плану. Саме тому й виникла пропозиція об’єднати діяльність по формуванню програми протидії торгівлі людьми та план дій по запобіганню комерційної сексуальної експлуатації дітей.
    
    Після обговорення було вирішено вивчити існуючу нормативно-правову базу, в тому числі чинні програми, які стосуються боротьби та попередження дитячої бездоглядності, ліквідації найгірших форм дитячої праці тощо для можливого об’єднання цих документів.
    
    Ще одна пропозиція зводилася до того, щоб зробити додаток до Комплексної програми протидії торгівлі людьми у вигляді плану по ліквідації сексуальної експлуатації дітей. Ця ідея виглядає дуже слушною, більш того, програма може бути доповнене на і іншими планами дій, які б стосувалися її конкретизації.
    
    В результаті було погодження зі старою назвою програми.
    
    2. Щодо розділів, то вони відображають комплексний характер програми і тому структура може залишатися токаю ж як і в попередній програмі, з можливою редакційною зміною назв.
    
    Були й пропозиції виокремити економічний блок запобігання торгівлі людьми – тобто діяльність , спрямовану на подолання бідності.
    
    3. Серед основних принципів формування програми учасниці круглого столу назвали наступні:
    
    - принцип дотримання правозахисного підходу
    
    - принцип комплексності
    
    - принцип співробітництва та взаємодії
    
    - принцип дотримання гендерної рівності
    
    - принцип фінансового забезпечення
    
    - принцип пріоритетності інтересів потерпілих
    
    - принцип відповідності (релевантності) визначенню торгівлі людьми, яке надано в Протоколі ООН
    
    - принцип узгодженості з іншими державними програмами, перш за все програмою ліквідації бідності
    
    4.5. Що стосується змістовного наповнення нової програми, учасниці круглого столу ретельно проаналізували тексти існуючих програм, запропонувавши своє бачення запланованих заходів та відповідальних за їх реалізацію. Всі пропозиції будуть враховані під час другого круглого столу, який відбудеться 26 квітня 2005 року.
    
    6. Механізм забезпечення програма наступні:
    
    - розробка підзаконних актів
    
    - розробка механізму фінансування програми (з державного, місцевого бюджетів, конфіскація майна торгівців людьми, створення механізмів для комерційних організацій підтримувати діяльність, спрямовану проти торгівлі людьми, фінансова підтримка НУО з боку держави, організацій і проведення благодійних акцій)
    
    - налагодження взаємодії між відповідними структурами, відповідальними за виконання програми
    
    - висвітлення результатів роботи по виконання програми в ЗМІ
    
    - регулярний моніторинг виконання програми з публікацією результатів
    
    підписання відповідних угод на міжнародному рівні.
    
    
    
    Запрошуємо всі неурядові та міжнародні організації до співпраці. Усі пропозиції просимо надсилати до центру “Ла Страда – Україна”. Крім того, в червні 2005 року за підтримкою ЮНІСЕФ планується проведення загальнонаціонального семінару по створенню проекту нової програми протидії торгівлі людьми в Україні.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю