Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Правозахисники виграли першу справу проти України щодо катуваннь в Європейському суді з прав людини

7 квітня, 2005 р.

    *** 5 квітня Європейський суд з прав людини виніс рішення по справі Афанас’єв проти України. Україна визнана винною в порушенні Європейської Конвенції і зобов’язана сплатити відшкодування 6.500 Євро потерпілому
    Заявник (Олексій Володимирович Афанас'єв, що проживає у Харкові) скаржився, що його було піддано катуванню працівниками міліції на порушення ст. 3 Конвенції. Він також скаржився, що не було проведено негайного та ефективного розслідування, яке могло б довести, що заявник був підданий жорстокому поводженню. При цьому він стверджував, що в Україні взагалі відсутні ефективні засоби захисту права на свободу від катувань та можливості отримання відповідної компенсації за такі дії (стаття 13 Конвенції).
    Адвокат Харківської правозахисної групи та Української Гельсінської спілки з прав людини Аркадій Бущенко вичерпав всі можливі засоби захисту інтересів клієнта в України та подали заяву до Європейського суд з прав людини.
    Незважаючи на численні протести уряду, Європейський суд з прав людини прийняв заяву Афанас’єва до розгляду, вважаючи, що дана скарга порушує серйозні питання щодо факту і закону. 5 квітня одноголосно було прийнято рішення по справі Афанас’єв проти України (заява № 38722/02) - Україна порушила статтю 3 та статтю 13 Європейської Конвенції з прав людини і повинна виплатити компенсацію. Такий швидкий розгляд цієї справи яскраво свідчить про беззаперечність порушення його прав та добре підготовлені матеріали справи.
    Слід зазначити, що на сьогодні правозахисники захищають права потерпілих від катування по більше ніж 40 справах, значна частина яких швидше за все буде розглянута невдовзі Європейським судом з прав людини.
    До тих пір, поки український уряд буде порушувати права людини – він буде змушений платити своїм громадянам після програшу в Європейському суді і тим самим зменшувати власний авторитет на міжнародній арені. А правозахисні організації набувають все більше досвіду у серйозних справах проти представників влади.
    
    Контакти для додаткової інформації:
    Аркадій Бущенко, адвокат, експерт з кримінального процесу
    Харківської правозахисної групи, 8 067 2720155
    Євген Захаров, співголова Харківської правозахисної групи, 8 050 7006771
    Володимир Яворський, виконавчий директор Української гельсінської спілки з прав людини, 8 066 2926536.


Чи підтримуєте ви приватизацію сільгоспземель?
Так
Ні
Треба подовжити мораторій