Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Гарна новина для ветеранів Другої світової війни!

6 травня, 2005 р.

    *** Податкові пільги для ветеранів війни будуть поновлені, а громадяни зможуть безперешкодно одержувати спадщину завдяки втручанню Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової
    
    На адресу Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової надходять численні звернення від громадян України з проханнями сприяти поновленню прав ветеранів війни на пільгове оподаткування доходів, а також усіх громадян України - на безперешкодне оформлення прав на спадщину, порушених внаслідок прийняття Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб”.
    14 березня 2005 року Ніна Карпачова звернулася до Голови Верховної Ради України Володимира Литвина з Поданням, в якому наполягала на приведенні Закону „Про податок з доходів фізичних осіб” у відповідність до Конституції України.
    Зазначений закон набрав чинності з 1 січня 2005 р., однак, на відміну від Закону “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту“, який діє більше десяти років, новий Закон не передбачає пільгового оподаткування доходів учасників та інвалідів війни, учасників бойових дій на території інших країн, батьків та дітей загиблих.
    На переконання Уповноваженого, це є порушенням ст.22 Конституції України, відповідно до якої “при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод“.
    У згаданому поданні Омбудсман порушує також питання поновлення прав громадян на отримання спадщини. До нинішнього року люди сплачували за успадковане ними майно державне мито від 0,1 до 0,5 відсотків від суми спадщини. Тепер же вони, окрім цього, мають сплачувати ще і податок, розмір якого становить від 5 до 13 і навіть до 26 відсотків вартості спадщини, в залежності від ступеню родинних зв‘язків спадкоємців і спадкодавців.
    Враховуючи, що за офіційною статистикою заробітна плата більше половини працюючих українців не перевищує прожиткового мінімуму, сплатити такий податок будуть неспроможні переважна більшість громадян. Відповідно – ці люди позбавляються права на спадщину, яка за всіма законами та нормами цивілізованого суспільства має їм належати. Уповноважений вбачає в цьому порушення вже загаданої норми Конституції, а також закріплених статтями 21 і 24 Конституції принципів рівності прав громадян.
    Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності Сергій Буряк повідомив Ніну Карпачову, що питання, порушені у Поданні, врегульовані під час прийняття 25 березня 2005 року Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2005 рік” та деяких інших законодавчих актів”. Цим Законом внесено зміни, зокрема, до статті 13 Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб”, нормами якої регулюється оподаткування доходів фізичних осіб від одержання спадщини. Внаслідок внесених змін, починаючи з 31 березня 2005 року не будуть оподатковуватися доходи фізичних осіб від спадщини у вигляді об’єктів нерухомого та рухомого майна, за умови, що такі об’єкти отримані членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення.
    Це добра новина для мільйонів співвітчизників напередодні Травневих свят, - вважає Ніна Карпачова. - Зважаючи на бідність більшості населення України, це повертає їм право безперешкодно одержати належну спадщину. Добре, що Парламент прислухався до голосів мільйонів громадян, які я до нього намагалася донести.
    Що до поновлення прав ветеранів війни на пільгове оподаткування доходів, Верховна Рада поінформувала українського Омбудсмана, що в даний час в Комітеті з питань фінансів та банківської діяльності знаходиться кілька законопроектів, якими передбачено відновлення податкових пільг ветеранам війни, учасникам бойових дій, жертвам нацистських переслідувань. Комітет планує прискорити опрацювання цих законопроектів та подати їх на розгляд Верховної Ради України з урахуванням пропозицій Омбудсмана, викладених у Поданні. Поновлення прав ветеранів війни на пільгове оподаткування доходів залишається на контролі Уповноваженого з прав людини до остаточного вирішення цього питання.


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати