Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Така різна Перемога!

9 травня, 2005 р.

    "Знущання" - саме так визначили майбутні події в Москві 75 закордонних діячів. В "Fіnancіal Tіmes" з'явився вчора їхній відкритий лист, передає "Ехо Москви".
    Автори обвинувачують російське керівництво в зрадництві принципів свободи, заради яких в 45-м була здобута перемога над фашизмом.
    Путинская Росія, де зневажаються права людини й основи демократії, - невідповідне місце для святкування ювілею Перемоги. Так уважає група іноземних політиків і громадських діячів.
    "Зустрічатися там, щоб вшанувати пам'ять найбільшої жертви ХХ століття, принесеної заради свободи Європи, - на нашу думку, знущання над великою датою", - говориться в листі.
    Серед тих, хто підписав цей лист, - колишній президент Чехії Вацлав Гавел, радник президента Рональда Рейгана по національній безпеці Ричард Аллен, эск-премьеры Естонії й Болгарії, деякі депутати Європарламенту, конгресу США й британського парламенту, а також європейські та американські вчені й правозахисники.
    Нагадаємо, що напередодні стало відомо, що приїхати в Москву відмовилися лідери Великобританії й Грузії. Раніше аналогічне рішення прийняли президенти Литви й Естонії. Президент Польщі Олександр Квасьневский назвав напередодні відмову російського керівництва визнати радянську окупацію Прибалтики "історично несправедливим і невірним з моральної точки зору". Президент Польщі стверджує, що Росія у 1939 році напала на Польщу разом з Німеччиною, і закликає «визнати історичні факти і історичне зло». Про це Кваснєвський сказав на церемонії вручення медалей російським ветеранам.
    «У 1939 році на Польщу напав не тільки Гітлер, але й сталінський тоталітаризм», - наголосив польський президент. Він назвав пакт Молотова-Ріббентропа «згодою двох тоталітаризмів», направленою проти народів Східної і Центральної Європи.
    «Протягом практично двох років продовжувалася близька співпраця Гітлера і Сталіна. Жорстоким ударом стала загибель 21 тисяч польських офіцерів, прах яких покоїться в Катині, Мідному і Харкові», - заявив Кваснєвський.
    «Згадуючи мужність російських і польських солдатів, які билися проти гітлерівського фашизму, ми хочемо подолати болючий досвід в наших минулих відносинах», - сказав він.
    За його словами, фундаментом такого «подолання» повинна бути правда. «Ми не повинні ігнорувати історичну правду і її не потрібно боятися, вона нам потрібна, як чисте джерело. Ми поважаємо чуйність російського народу і знаємо, як багато жертв зазнала країна в часи сталінського тоталітаризму», - заявив президент Польщі. Тому, за його словами, в Польщі розраховують на те, що Росія визнає «історичні факти», щоб минуле не стояло більш перед двома народами.
    У той же день Євросоюз у своїй офіційній заяві особливо підкреслив, що для багатьох мільйонів європейців "закінчення Другої світової війни не стало кінцем диктатури". У заяві ЄС уточнюється, що багато жителів Європи знайшли свободу тільки разом з падінням Берлінської стіни.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю