Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Ніна Карпачова: боротьба з ВІЛ-СНІД має стати в Україні безперечним пріоритетом держави і суспільства

19 травня, 2005 р.

    *** Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова взяла участь в акції „Я пам’ятаю, а ти?”, присвяченій Всесвітньому дню пам’яті померлих від СНІДу, яку Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ-СНІД, проводить спільно з Міжнародним благодійним фондом „Міжнародний альянс з ВІЛ/СНІДу в Україні”. Така акція відбулася вп’яте. Крім Києва, її заходи пройшли того дня майже в сорока містах України.
    Виступаючи перед учасниками акції, Омбудсман наголосила на тому, що суспільство ще не сповна усвідомило небезпеку, яку несе ВІЛ/СНІД. Його поширення не є проблемою тільки нашої країни. Однак, на жаль, Україна опинилася в епіцентрі страшної епідемії, і з року в рік чисельність ВІЛ-інфікованих зростає. За неофіційними даними, вона сягає півмільйона людей. Офіційно в нашій країні зареєстровано 76875 ВІЛ-інфікованих; жертвами СНІДу стали тисячі людей, серед них - діти. Ця інфекційна хвороба поширюється з неймовірною швидкістю.
    Поширення небезпечного захворювання, переконана Уповноважений, має сповнювати тривогою серця людей доброї волі, адже йдеться про найдорожче – право кожного на життя, здоров’я, сім’ю, родинне щастя, народження і виховання дітей. Задля захисту цього священного права в усьому світі сьогодні об’єднуються проти страшної епідемії не тільки ті, кого вона стосується безпосередньо, не тільки вчені-дослідники, лікарі, а й мільйони свідомих громадян, котрі не бажають залишатися сторонніми спостерігачами у протистоянні із недугою тисячоліття, адже від ВІЛ/СНІДу не застрахований ніхто.
    Загроза епідемії вимагає докорінного перегляду нинішнього ставлення до цієї глобальної проблеми в Україні, вважає Ніна Карпачова. На її переконання, настав час об’єднати з цією метою зусилля всіх зацікавлених сторін. Боротьба проти ВІЛ/СНІДу має стати таким самим державним пріоритетом, як подолання бідності, безробіття та інших пекучих соціально-економічних проблем сьогодення. Для цього необхідно широко розгорнути просвітницьку і профілактичну роботу, чому значною мірою може служити й проведення різноманітних інформаційних заходів та акцій. Одне з головних завдань – подолати дискримінацію у ставленні до інфікованих та хворих, аби виховати справді доброзичливе, людяне відношення до цих людей, утверджувати в нашому житті високі принципи гуманізму.
    Уповноважений з прав людини констатувала, що за останні роки в Україні відбулися позитивні зрушення у справі об’єднання зусиль державних (зокрема Міністерства охорони здоров’я) і недержавних організацій, правників і правозахисників, які мають на меті донести до свідомості кожного громадянина правду про ВІЛ-СНІД. Досягнуто певного успіху й у застосуванні найновіших методик лікування ВІЛ-інфікованих та хворих, зокрема за останній рік можливостями антиретровірусної терапії скористалися 1382 особи.
    Ніна Карпачова з перших днів свого перебування на посаді Уповноваженого активно підтримує заходи боротьби проти ВІЛ-СНІДу, готує спеціальну доповідь, яку буде представлено в парламенті України. Омбудсман закликала всіх небайдужих, в першу чергу - керівників приватних структур, бізнесменів, активніше підключатися до цієї життєво важливої справи. Адже саме брак коштів є однією з основних причин дальшого поширення інфекції та зростання числа інфікованих і хворих, бо грошей, що виділяються нині міжнародними доброчинними організаціями та державою, не вистачає на проведення необхідних інформаційно-профілактичних заходів, на забезпечення належної підтримки і медичної допомоги кожному, хто їх потребує.
    Ніна Карпачова закликала учасників акції, всіх співгромадян виявляти максимум доброти, співчуття, милосердя і толерантності до тих, кого торкнулося лихо, та хвилиною мовчання пом’янути тих 5656 (це тільки за офіційними даними) осіб, які вже ніколи не будуть з нами. Свій виступ Омбудсман завершила такими проникливими поетичними рядками:
    Кожному світить у серці жертовна зернина,
    Кожен від неї для іншого світиться весь.
    Навіть як хворі вмирають у ніч горобину,
    Пломінь душі осяває чертоги небес.
    Випала доля гірка їм, тяжка, щоб надсилу,
    Самозгораючи, світу світить, і коли
    Тіло одійде – душа заясніє на диво,
    Адже назавжди з полум’я в пломінь пішли…
    
     Прес-служба Уповноваженого з прав людини


Чи підтримуєте ви приватизацію сільгоспземель?
Так
Ні
Треба подовжити мораторій