Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Ніна Карпачова: боротьба з ВІЛ-СНІД має стати в Україні безперечним пріоритетом держави і суспільства

19 травня, 2005 р.

    *** Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова взяла участь в акції „Я пам’ятаю, а ти?”, присвяченій Всесвітньому дню пам’яті померлих від СНІДу, яку Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ-СНІД, проводить спільно з Міжнародним благодійним фондом „Міжнародний альянс з ВІЛ/СНІДу в Україні”. Така акція відбулася вп’яте. Крім Києва, її заходи пройшли того дня майже в сорока містах України.
    Виступаючи перед учасниками акції, Омбудсман наголосила на тому, що суспільство ще не сповна усвідомило небезпеку, яку несе ВІЛ/СНІД. Його поширення не є проблемою тільки нашої країни. Однак, на жаль, Україна опинилася в епіцентрі страшної епідемії, і з року в рік чисельність ВІЛ-інфікованих зростає. За неофіційними даними, вона сягає півмільйона людей. Офіційно в нашій країні зареєстровано 76875 ВІЛ-інфікованих; жертвами СНІДу стали тисячі людей, серед них - діти. Ця інфекційна хвороба поширюється з неймовірною швидкістю.
    Поширення небезпечного захворювання, переконана Уповноважений, має сповнювати тривогою серця людей доброї волі, адже йдеться про найдорожче – право кожного на життя, здоров’я, сім’ю, родинне щастя, народження і виховання дітей. Задля захисту цього священного права в усьому світі сьогодні об’єднуються проти страшної епідемії не тільки ті, кого вона стосується безпосередньо, не тільки вчені-дослідники, лікарі, а й мільйони свідомих громадян, котрі не бажають залишатися сторонніми спостерігачами у протистоянні із недугою тисячоліття, адже від ВІЛ/СНІДу не застрахований ніхто.
    Загроза епідемії вимагає докорінного перегляду нинішнього ставлення до цієї глобальної проблеми в Україні, вважає Ніна Карпачова. На її переконання, настав час об’єднати з цією метою зусилля всіх зацікавлених сторін. Боротьба проти ВІЛ/СНІДу має стати таким самим державним пріоритетом, як подолання бідності, безробіття та інших пекучих соціально-економічних проблем сьогодення. Для цього необхідно широко розгорнути просвітницьку і профілактичну роботу, чому значною мірою може служити й проведення різноманітних інформаційних заходів та акцій. Одне з головних завдань – подолати дискримінацію у ставленні до інфікованих та хворих, аби виховати справді доброзичливе, людяне відношення до цих людей, утверджувати в нашому житті високі принципи гуманізму.
    Уповноважений з прав людини констатувала, що за останні роки в Україні відбулися позитивні зрушення у справі об’єднання зусиль державних (зокрема Міністерства охорони здоров’я) і недержавних організацій, правників і правозахисників, які мають на меті донести до свідомості кожного громадянина правду про ВІЛ-СНІД. Досягнуто певного успіху й у застосуванні найновіших методик лікування ВІЛ-інфікованих та хворих, зокрема за останній рік можливостями антиретровірусної терапії скористалися 1382 особи.
    Ніна Карпачова з перших днів свого перебування на посаді Уповноваженого активно підтримує заходи боротьби проти ВІЛ-СНІДу, готує спеціальну доповідь, яку буде представлено в парламенті України. Омбудсман закликала всіх небайдужих, в першу чергу - керівників приватних структур, бізнесменів, активніше підключатися до цієї життєво важливої справи. Адже саме брак коштів є однією з основних причин дальшого поширення інфекції та зростання числа інфікованих і хворих, бо грошей, що виділяються нині міжнародними доброчинними організаціями та державою, не вистачає на проведення необхідних інформаційно-профілактичних заходів, на забезпечення належної підтримки і медичної допомоги кожному, хто їх потребує.
    Ніна Карпачова закликала учасників акції, всіх співгромадян виявляти максимум доброти, співчуття, милосердя і толерантності до тих, кого торкнулося лихо, та хвилиною мовчання пом’янути тих 5656 (це тільки за офіційними даними) осіб, які вже ніколи не будуть з нами. Свій виступ Омбудсман завершила такими проникливими поетичними рядками:
    Кожному світить у серці жертовна зернина,
    Кожен від неї для іншого світиться весь.
    Навіть як хворі вмирають у ніч горобину,
    Пломінь душі осяває чертоги небес.
    Випала доля гірка їм, тяжка, щоб надсилу,
    Самозгораючи, світу світить, і коли
    Тіло одійде – душа заясніє на диво,
    Адже назавжди з полум’я в пломінь пішли…
    
     Прес-служба Уповноваженого з прав людини


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю