Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Відтепер ми чатсково вільні

23 травня, 2005 р.

    *** Дані глобального дослідження ситуації зі свободою слова, яке щорічно проводить організація "Freedom House" свідчать про те, що ситуація зі свободою слова в Україні поліпшилася порівняно з минулим роком.
    
    Колишній статус України як «невільної» країни був замінений на «часткова вільна».
    
    У дослідженні, яке має назву «Свобода преси 2005: глобальне дослідження незалежності засобів масової інформації» розглядаються 194 країни й території, дається оцінка юридичного середовища, у якій ЗМІ цих країн доводиться працювати, оцінка ступеня політичних впливів на пресу й ступінь доступу до інформації, оцінка ступеня економічного тиску на роботу преси.
    
    39 відсотків країн (75) були оцінені як «вільні», 35 відсотків (69) як «невільні», 26 відсотків (50) були оцінені як «частково вільні».
    
    Загалом, згідно з висновками «Фрідом хауз», п'ять країн поліпшили свій рейтинг, ситуація у двох країнах погіршилася порівнянно з минулим роком.
    
    «Поліпшення відбулися в країнах, де демократичні перетворення перебувають на початковій стадії, таких, як Україна й Ліван. У декількох країнах Близького Сходу також були замічені позитивні тенденції», - йдеться у звіті організації.
    
    Крім України й Лівану статус «невільна» був змінений на «частково вільна» для Гватемали й Гвінея-Біссау, у свою чергу, Намібія була переведена зі списку «частково невільних» країн в «вільні». В 2004 році тільки у двох країнах, Пакистані й Кенії, були відзначені негативні тенденції, які перемістили їх зі списку «частково вільних» країн у список «невільних».
    
    При цьому, «Фрідом Хауз» («Freedom House») відзначає, що в багатьох країнах, які розвиваються, були досягнуті значні успіхи, у той час як ситуація зі свободою слова погіршилася в деяких розвинених демократичних країнах, у тому числі й у США.
    
    У звіті організації йдеться, що рейтинг США трохи погіршився через ряд судових процесів, у ході яких прокурори жадали від журналістів видачі джерел отримання інформації, а також надання матеріалів, які журналісти зібрали, проводячи свої власні розслідування. Крім того, з'явилися обґрунтовані підозри про вплив влади на зміст репортажів, оскільки з'ясувалося, що кілька політичних коментаторів одержували гранти від федеральних агентств.
    
    Також з'ясувалося, що адміністрація Буша значно збільшила кількість новин, які надаються для ЗМІ урядовими структурами.
    
    В 2004 році найгірша ситуація зі свободою преси була в Бірмі, на Кубі, у Північній Кореї й Туркменістані. У цих країнах незалежних ЗМІ або взагалі не існує, або перебувають у дуже зародковому стані. Роль засобів масової інформації в цих країнах зведена до обслуговування інтересів правлячого режиму. Доступ громадян до незаангажованої й правдивої інформації значно обмежений.
    
    Джерело : Інститут масової інформації


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю