Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Правозахисники: Більш 40 відсотків росіян - ксенофоби

23 травня, 2005 р.

    *** За даними Московського бюро з прав людини (МБПЧ), більш 40 відсотків населення Росії "заражені" ксенофобією. Про це заявив директор бюро Олександр Брод, виступаючи в Казані, (Татарстан) на відкритті Міжрегіональної конференції по боротьбі з расизмом, ксенофобією й іншими видами національної і релігійної нетерпимості.
    
    "У РФ сьогодні діють 50 тисяч скинхедов, видаються 100 радікальних газет, 7 видавництв спеціалізуються на випуску неонацистської літератури. У 2004 році в Росії було здійснено 44 убивства на ґрунті етнічної ненависті, що в 2 рази більше, ніж у 2003 році", - указав Брод.
    
    Щорічно в Росії фіксуються до 300 інцидентів, пов'язаних з розпаленням національної ворожнечі, повідомив правозахисник. При цьому в середньому збуджується не більш 70 кримінальних справ, до суду доходять лише 10, і тільки в 3-4 випадках виноситься обвинувальний вирок.
    
    Брод підкреслив, що міжнаціональні проблеми загострилися в Росії з кінця 1980-х років, коли в суспільстві наступила криза ідеології, влади, державності. "Ці тенденції підсилювалися, не зустрічаючи належної правової протидії ні з боку влади, ні з боку правоохоронної системи", - пояснив правозахисник.
    
    Міжрегіональна конференція "Шлях діалогу правоохоронних органів і правозахисних організацій у питаннях протидії проявам расизму, ксенофобії й інших видів національної і релігійної нетерпимості" пройшла в Казані 20-21 травня.
    
    У форумі взяли участь представники НДІ Генпрокуратури РФ, МЗС Росії, лідери національних і релігійних громад Казані, представники МВС і Прокуратури Татарстану, судді, правозахисники, представники наукового співтовариства і СМИ, а також регіональні координатори МБПЧ


Чи підтримуєте ви приватизацію сільгоспземель?
Так
Ні
Треба подовжити мораторій