Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Правозахисники: Більш 40 відсотків росіян - ксенофоби

23 травня, 2005 р.

    *** За даними Московського бюро з прав людини (МБПЧ), більш 40 відсотків населення Росії "заражені" ксенофобією. Про це заявив директор бюро Олександр Брод, виступаючи в Казані, (Татарстан) на відкритті Міжрегіональної конференції по боротьбі з расизмом, ксенофобією й іншими видами національної і релігійної нетерпимості.
    
    "У РФ сьогодні діють 50 тисяч скинхедов, видаються 100 радікальних газет, 7 видавництв спеціалізуються на випуску неонацистської літератури. У 2004 році в Росії було здійснено 44 убивства на ґрунті етнічної ненависті, що в 2 рази більше, ніж у 2003 році", - указав Брод.
    
    Щорічно в Росії фіксуються до 300 інцидентів, пов'язаних з розпаленням національної ворожнечі, повідомив правозахисник. При цьому в середньому збуджується не більш 70 кримінальних справ, до суду доходять лише 10, і тільки в 3-4 випадках виноситься обвинувальний вирок.
    
    Брод підкреслив, що міжнаціональні проблеми загострилися в Росії з кінця 1980-х років, коли в суспільстві наступила криза ідеології, влади, державності. "Ці тенденції підсилювалися, не зустрічаючи належної правової протидії ні з боку влади, ні з боку правоохоронної системи", - пояснив правозахисник.
    
    Міжрегіональна конференція "Шлях діалогу правоохоронних органів і правозахисних організацій у питаннях протидії проявам расизму, ксенофобії й інших видів національної і релігійної нетерпимості" пройшла в Казані 20-21 травня.
    
    У форумі взяли участь представники НДІ Генпрокуратури РФ, МЗС Росії, лідери національних і релігійних громад Казані, представники МВС і Прокуратури Татарстану, судді, правозахисники, представники наукового співтовариства і СМИ, а також регіональні координатори МБПЧ


Ваша оцінка перспективи вступу України до ЄС:
5 років
10 років
20 років
Ніколи