Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Міжнародна організація праці обнародувала дані про рабську працю у світі – повідомляє сайт newsru.com.

24 травня, 2005 р.

    *** Як стало відомо з дослідження Норберта Сайреса, який провів його для МОП, щонайменше 12,3 млн людей в усьому світі працюють за примусом або в рабських умовах. І не лише в Азії, Африці і Латинській Америці. У Німеччині теж є раби і рабині: за статистикою, двоє з трьох рабів у Німеччині, кількість яких, за оцінками, складає 15 тисяч, – жінки.
    
    Жінкам, яких часто оманливим обіцянками незаконно заманюють у Німеччину, а потім відбирають документи, загрожує, як правило, примусова проституція або інша робота в секс-індустрії. Близько 60% випадків використання рабської праці в Німеччині відбувається в борделях і нічних клубах. До рабської праці примушують також у будівництві й у сільському господарстві – тут мова йде в основному про чоловіків. Про це пише Die Tageszeitung.
    
    Сайрес не може сказати, збільшилася чи зменшилася кількість рабів за останні роки, оскільки немає даних для порівняння. Названа цифра теж заснована не на статистиці, а є результатом екстраполяції: поліція затримує щороку близько 1000 жінок – нелегальних іммігранток. Оскільки поліція виявляє приблизно лише кожну десяту жінку, то виходить цифра 10 тисяч. А оскільки дві третини всіх рабів – жінки, то загальна оцінка Сайреса – 15 тисяч осіб.
    
    Більш обґрунтованою є база даних загальносвітового дослідження, яке МОП проводила паралельно з дослідженнями в окремих країнах. Воно засноване на так званому подвійному вибірковому методі.
    
    Згідно з цими даними, найбільше рабів в Азії – приблизно 9,5 млн. Однією з причин є традиційна "боргова кабала" в Індії. У Латинській Америці МОП виявила 1,3 млн рабів, в Африці – приблизно 1 мільйон. У промислово розвинутих країнах, за оцінками МОП, їхня кількість складає 360 тисяч. Майже половина всіх експлуатованих – діти молодші 18 років. Дослідники припускають, що праця рабів приносить злочинцям на рік 44 млрд доларів, з них 32 млрд – дохід від торгівлі людьми.
    
    Щоб боротися з рабською працею, МОП вимагає довгострокових програм боротьби з бідністю. Так можна буде спрямувати міграцію в легальне русло. Що стосується Німеччини, Сайрес вимагає, щоб порушення правил перебування в країні розглядалося не як злочин, а лише як правопорушення. Таким чином зменшується загроза покарання, яким визискувачі лякають людей, щоб ті не зверталися в поліцію. МОП позитивно відреагувала на те, що з початку цього року торгівля людьми карається більш суворо.
    
    МОП вимагає, щоб у неформальних трудових відносинах, наприклад робота по дому, були введені мінімальні стандарти умов праці. Крім того, організація висловлюється за поширення закону, що встановлює мінімальну оплату праці, у тому числі і для іноземних робітників, не тільки на будівництво, як є зараз, але й на інші сфери.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю