Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Ніна Карпачова вважає неприпустимим ігнорування конституційних прав малолітніх пацієнтів „Охматдиту”

30 травня, 2005 р.

    *** Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова направила Міністру охорони здоров’я України Миколі Поліщуку подання “Про захист прав дітей, які перебувають у гематологічному відділенні Української дитячої спеціалізованої лікарні “Охматдит”, на життя та медичну допомогу”.
    Діти, хворі на онкологічні захворювання (зокрема, на лейкемію та апластичну анемію) гостро потребують складного, нерідко й оперативного лікування, яке коштує дуже дорого. Проблема, по-перше, полягає в тому, що вітчизняні заклади охорони здоров’я не мають доступу до міжнародного банку донорів. По-друге, у гематологічному відділенні лікарні “Охматдит” бракує навіть медичних препаратів широкого вжитку, не кажучи вже про найновіші або рідкісні ліки.
    Тому батьки малолітніх пацієнтів, які не мають достатніх коштів на лікування та чиї численні звернення до посадових осіб системи охорони здоров’я, благодійних організацій виявилися безрезультатними, звернулися по допомогу до Уповноваженого з прав людини.
    Омбудсман, вивчивши обставини справи, рішуче виступила на захист малолітніх пацієнтів гематологічного відділення УДСЛ „Охматдит”. У даному випадку, вважає Ніна Карпачова, має місце порушення вимог статей 3, 27, 49 Конституції України щодо обов’язків держави захищати права своїх громадян, а особливо - дітей, на життя, охорону здоров’я та отримання належної медичної допомоги. Про це Омбудсман повідомляє у своєму поданні на ім’я Міністра охорони здоров’я.
    Уповноважений з прав людини запропонувала Міністру охорони здоров’я України вжити невідкладних заходів з метою забезпечення гематологічного відділення Української дитячої спеціалізованої лікарні “Охматдит” необхідними медичними препаратами та дати доручення щодо запровадження у цьому закладі сучасних, зокрема - оперативних методів лікування онкологічних захворювань крові, з доступом до міжнародного банку донорів. Прояви байдужості до потреб тяжко хворих дітей та подальше зволікання з наданням їм необхідної медичної допомоги - неприпустимі й протиправні, переконана Ніна Карпачова.


Чи підтримуєте ви приватизацію сільгоспземель?
Так
Ні
Треба подовжити мораторій