Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


В Україні активізується робота з протидії торгівлі дітьми і сексуальної експлуатації дітей.

30 травня, 2005 р.

    *** Про це йшла мова на прес-конференції "Торгівля дітьми і сексуальна експлуатація дітей: ситуація в Україні і шляхи протидії" – за матеріалами УНІАН інформує сайт podrobnosti.ua.
    
    Координатор програм захисту прав дітей центру "Ла Страда - Україна" Тетяна Дорошок повідомила, що в січні в Україні почалася реалізація спільної з МВС і Міністерством молоді і спорту програми "Розвиток національної системи допомоги дітям, які постраждали від торгівлі людьми і сексуальної експлуатації", розрахованої на два роки. Передумовою створення цієї програми стали результати проведених міжнародною організацією "Ecpat" і Державним інститутом проблем родини і молоді досліджень "Уразливість дітей від комерційно-сексуальної експлуатації".
    
    Згідно з даними досліджень, щорічно в Україні від сексуального насильства і сексуальних зловживань страждають приблизно 7-8 тисяч дітей. За словами Тетяни Дорошок, кожен 7-й підліток у віці 13-16 років почуває на собі такі сексуальні зловживання. Крім цього, відзначила вона, Україна є одним із центрів виробництва порнографічної продукції, і до створення порнографічних "творів", за даними міжнародних експертів, залучають дітей віком від 4 до 10 років, і навіть молодших. В основному, це дівчатка, але останнім часом, за словами Тетяни Дорошок, відзначається тенденція росту попиту на залучення до цього хлопчиків.
    
    Як повідомила представник центру "Ла Страда - Україна", за даними ЮНІСЕФ в Україні, щорічно у світі 1,2 млн. дітей страждають від торгівлі дітьми, і 2 млн. - від сексуальних зловживань з боку дорослих або з боку своїх ровесників.
    
    За даними Міністерства внутрішніх справ України, лише з початку 2005 року порушено 87 кримінальних справ за ознаками ст. 301 Кримінального Кодексу (увезення, виготовлення, збут і поширення порнопродукції); задокументовано 8 злочинів, передбачених ст. 155 УКУ (статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості); 28 злочинів за ст. 156 УКУ (розбещення неповнолітніх); порушено 38 кримінальних справ за ознаками ст.303 УКУ (проституція або примушення до заняття проституцією); зареєстровано 88 злочинів, пов'язаних з торгівлею людьми, за якими серед потерпілих 15 неповнолітніх.
    
    За словами головного фахівця Міністерства України у справах молоді і спорту Вікторії Яловської, в Україні діють 93 притулки для неповнолітніх, де діти можуть знаходитися протягом 3 місяців. Але, проаналізувавши ситуацію, фахівці зробили висновок, що потрібні заклади, у яких дитина зможе одержати тривалу реабілітаційну допомогу після сексуальної експлуатації або жорстокого поводження. Тому зараз створюються такі заклади, і 14 уже діє. У найближчих планах Міністерства, зокрема, залучення, організація і підтримка проектів громадських організацій; активізація роботи з так званими неблагополучними родинами; реорганізація системи опіки і піклування, тобто поступове скорочення кількості дітей, які знаходяться в інтернатах, а також обмеження кількості дітей, які там перебувають, до 50 осіб, щоб можна було приділити кожному більше уваги; створення дитячих містечок для безпритульних і бездоглядних дітей.
    
    Начальник Управління кримінальної міліції у справах неповнолітніх МВС України Михайло Цимбалюк зазначив, що в системі МВС здійснюється реформування кримінальної міліції у справах неповнолітніх. Щодо кадрів, якими комплектується Департамент кримінальної міліції у справах неповнолітніх, то, за словами Михайла Цимбалюка, з огляду на специфіку роботи, виходити треба з того, що "оперуповноважений у першу чергу повинен бути педагогом, мати досвід роботи з дітьми, а уже в другу повинен бути юристом". На сьогодні понад 30% службовців департаменту - жінки.


Чи підтримуєте ви приватизацію сільгоспземель?
Так
Ні
Треба подовжити мораторій