Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


ЖУРНАЛ „ЕКОМАМА” ЗАПРОШУЄ ВИПИТИ ФІЛІЖАНКУ КАВИ З ПЕРЦЕМ НА ЕКОЛОГІЧНІЙ КУХНІ

3 червня, 2005 р.

    *** Всеукраїнська екологічна громадська організація „МАМА-86” започатковує видання часопису „ЕкоМама”. Співіснування довкілля та людини – так можна окреслити коло тем, які будуть висвітлюватись. Від перших днів свого існування, а „МАМА-86” цього року виповнюється вже 15, організація працює заради ствердження нового способу життя – екологічного, а значить свідомого, гармонійного та збалансованого. Засновники сподіваються, що журнал стане іще одним приводом для читачів задуматися над тим, наскільки відповідально ми ставимося до себе та середовища свого існування. Найзаповітніша мрія засновників журналу – зробити цей часопис цікавим для всіх без винятку, а тому писатиметься в ньому про найрізноманітніші явища.
    
    Перший випуск часопису „ЕкоМама” вийде друком вже у середині червня. Розповсюджуватиметься він безкоштовно.
    
    Коротко про головне в першому номері:
    
    У рубриці „Європейський вибір” наводяться уривки з Плану дій „Україна–ЄС”, Програми Уряду, перелік пріоритетів діяльності Мінекології на 2005 рік, а також проект довгоочікуваної адміністративної реформи в галузі охорони довкілля, висловлюючи сподівання, що ці документи нарешті виведуть Україну на шлях сталого розвитку. Свої думки з приводу окремих стратегічних та законодавчих ініціатив висловлюють Голова Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Г.Б. Руденко, Голова Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства О.Ю. Кучеренко, Голова Постійної комісії Київради з питань екологічної політики Д.Т. Карабаєв. А Г. Голубовська-Онісімова, засновниця й Почесний Президент ВЕГО „МАМА-86”, пропонує кілька готових рішень для підвищення якості екологічного управління в Україні. Про те, як заповідні зони України переживають прихід нової влади, в матеріалі О. Листопада „Вихід із крутого піке?” Чи виконує Україна зобов’язання, визначені Оргуською конвенцією, – відповідь шукайте в матеріалі О. Білобран „Оргуська конвенція: в ногу з часом”. Також у рубриці друкується звернення ВЕГО „МАМА–86” до Дня Води, в якому владі нагадують про критичний стан у галузі забезпечення мешканців країни чистою питною водою та про міжнародні зобов’язання України, взяті на себе на Йоганнесбурзькому саміті зі сталого розвитку .
    
    Рубрику „Довкілля та здоров’я” відкриває звернення до вищих посадовців з приводу негативного впливу кризового стану довкілля на здоров’я мешканців України і необхідності включити екологічну складову до політики різних галузей. Один із механізмів цієї інтеграції – метод оцінки ризиків для здоров’я людини під впливом чинників довкілля й урахування результатів цієї оцінки в управлінських рішеннях. Про це в матеріалі О. Турос „Вплив стану довкілля на здоров’я населення – час оцінити ризики”. Не потрібно повторювати, що загрози, які становить довкілля, – справа рук людини. Не остання з них – стійкі органічні забруднювачі. У матеріалі „Діоксини для кожного...” читайте про „брудну дюжину”, а також докладно про групу найтоксичніших її представників – діоксини.
    
    Стале виробництво та стале споживання – сьогодні єдина запорука виживання всього людства. У рубриці „Зелений баланс” в матеріалі Н. Бородачової „Чи зросте популярність органічних продуктів в Україні?” Ви зможете прочитати про важкі будні екологічно дружнього та здорового методу господарювання. Якщо для виробництва головним аргументом є й залишатиметься економічна категорія, то в людині можна виховати бажання робити свідомий вибір на користь здоров’ю та довкіллю. Краще починати зі шкільної лави, докладніше – у статті „Екологічна освіта: пацієнт швидше помер, аніж живий...”.
    
    Виховання в дитині гармонійної та сучасної особистості вимагає від батьків та педагогів винаходити п’ятий, шостий, сьомий виміри щодня. „Покоління ХХІ” – рубрика для тих, хто хоче бути почутим власними дітьми. А самі малюки познайомляться тут із Гешею та зможуть підготуватися до справжнього екологічного походу. А ще на дітлахів чекає захоплива настільна гра „ЕкоГалявина”, яка навчить їх правильно поводитися зі сміттям і сортувати його.
    
    У рубриці „Сторінка зеліонера” Ви зможете дізнатися про головні події останніх місяців, що відбулися в рамках проектів ВЕГО „МАМА–86” в Україні та за кордоном. Одна з найяскравіших – святкування Дня Землі на Хрещатику та Майдані Незалежності. Також Вашій увазі пропонуються висновки соціологів щодо стану сучасного екологічного руху в Україні в матеріалі О. Стегнія „Українські зелені на сучасному етапі”.
    
    Якщо Ви шукаєте практичного застосування екологічному досвіду, зверніться до матеріалів рубрики „Екотолефон інформує” і дізнаєтеся, як зменшити шкідливий вплив діоксинів на побутовому рівні та чим можуть бути корисні біологічно активні додатки.
    
    Щоб потрапити до списку електронної або поштової розсилки, надішліть свої координати до 15 червня на скриньку info@mama-86.org.ua, або на поштову адресу ВЕГО „МАМА-86”, вул. Михайлівська, 22, 01001, Київ із позначкою „ЕкоМама” та зазначеним форматом (друкований або електронний). Шановні друзі, друкованої версії часопису може не вистачити на всіх – якщо Ви регулярно користуєтеся Інтернет-поштою, обирайте, будь ласка, електронний формат.
    
    КОНТАКТИ
    ЕкоРедакція
    ВЕГО „МАМА-86”
    вул. Михайлівська, 22, 01001, Київ
    Ел. пошта: info@mama-86.org.ua
    Джерело: ГУРТ


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю