Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Міжнародний Кримінальний Трибунал для колишньої Югославії: Не закривайте двері перед справедливістю!

6 червня, 2005 р.

    *** Не може бути примирення та стійкого миру в колишній Югославії без забезпечення правосуддя для жертв війни 1990-х років, говорить сьогодні Міжнародна Амністія. Організація закликає Раду Безпеки ООН продовжити мандат Міжнародного Кримінального Трибуналу для колишньої Югославії довше терміну 2010 року, встановленого „завершу вальною стратегією” Трибуналу та забезпечити належне фінансування для його ефективної роботи.
    
    „Тисячі людей повинні бути осуджені за військові злочини, злочини проти людства та геноцид, скоєний впродовж жорстокого розвалу Югославії. Сотні тисяч біженців досі не в змозі повернутися до своїх домівок та отримати повну компенсацію за збитки”, заявив Ніколя Дакворз, Директор програми Міжнародної Амністії у Європі та Центральній Азії, поки Рада Безпеки готується розглядати доповіді Президента та Прокурора Трибуналу про впровадження „завершувальної стратегії”.
    
    Трибунал відігравав головну роль у в боротьбі з безкарністю за такі злочини та завдяки своїм рішенням та висновкам, зробив значний внесок у розвиток міжнародного, гуманітарного та кримінального права. Однак на сьогодні лише 37 осіб отримали остаточні вироки за свої злочини в період війн в Югославії.
    
    Згідно „завершувальній стратегії”, що встановлена Радою Безпеки, Трибунал завершив всі розслідування та звинувачення у військових злочинах, злочинах проти людства та геноциді до кінця 2004 року та повинен завершити всі справи, включаючи апеляції, до кінця 2010 року. Прокурор нещодавно звернувся з проханням перевести 18 справ до місцевих судів колишньої Югославії, виникає відчуття, що цей крок зумовлений жорсткими рамками, встановленими „завершу вальною стратегією”.
    
    „Зараз, після нещодавньої видачі Трибуналу декількох відомих звинувачених вперше з Республіки Сербія, досі десять чоловік публічно звинувачених Трибуналом знаходяться на свободі. Серед них Радован Карадзик, Ратко Младі та Анте Готовіна – головні звинувачені, постійно згадувані у резолюціях Ради Безпеки. Прокурор Трибуналу чітко зазначив, що якщо вони не будуть арештовані та перевезені у найближчі місяці, може повстати питання про перегляд „завершувальної стратегії”, говорить Ніколя Дакворз.
    
    Міжнародна Амністія впевнена в тому, що так звана „завершувальна стратегія” Трибуналу здебільшого зумовлена фінансовими обмеженнями, що відбуваються під впливом зміни геополітичної арени та основані на уявлені про те, що місцеві суди колишньої Югославії мають змогу продовжити виконувати роботу Трибуналу.
    
    Міжнародна Амністія вважає, що встановлена дата – до 2010 року, коли Трибунал повинен завершити свою роботу, може суттєво вплинути на відправлення правосуддя, та заявляє про те, що „завершу вальна стратегія” повинна бути переглянута, у зв’язку з тим, що вона не включає в себе таких слідуючи важливих аспектів:
    Країни колишньої Югославії не спромоглися виконати свої обов’язки арештувати та видати звинувачених підозрюваних, або забезпечити будь-яку іншу допомогу Трибуналу.
    Продовжується нестача політичної волі для розслідування всіх злочинів, що були скоєні протягом жорстокого розколу Югославії та переслідування всіх підозрюваних.
    Законодавство країн колишньої Югославії розглядає та визначає злочини та принципи кримінальної відповідальності таким чином, що вони не відповідають нормам міжнародного права та Статуту Трибуналу.
    Загалом не існує ефективної системи захисту жертв та свідків, що заважає продуктивному розслідуванню та переслідуванню винних.
    Положення про репарації, включаючи компенсації жертвам та їх сім’ям – неадекватні.
    
    „До тих пір доки уряди країн на території колишньої Югославії не бажають чи не в змозі розібратися з безкарністю за військові злочини, злочини проти людства та геноцид, забезпечення справедливості і на міжнародному, і на національному рівні в країнах колишньої Югославії та інших країнах, залишається обов’язком міжнародної спільноти”, сказав Ніколя Дакворз.
    
    Міжнародна Амністія закликає Раду Безпеки та країни-члени ООН продовжити роботу Трибунали довше встановленої дати 2010 року; впевнитися в адекватності і відповідності бюджету Трибуналу до його завдання; розробити довгостроковий, відповідний план діяльності для покінчення з безкарністю в країнах колишньої Югославії.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю