Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Буш пропонує істотно скоротити допомогу Україні

10 лютого, 2004 р.

    Бюджет США на наступний рік, внесений на цьому тижні Президентом Джорджем Бушем на розгляд Конгресу, припускає скорочення допомоги Україні в рамках Акта підтримки свободи майже на половину. Так, за інформацією радіо "Свобода", у бюджеті США на наступний рік суму, передбачену для допомоги Україні в рамках "Акта підтримки волі", скоротили до $79,5 млн, тобто майже на 50% у порівнянні з бюджетом минулого року.
    
    Така ж сума допомоги в рамках цієї програми передбачена на наступний рік і для Росії. Серед пострадянських країн Білий дім пропонує збільшити в наступному році допомога для Грузії, Узбекистану, Таджикистану і Туркменістану.
    
    Акт підтримки волі був прийнятий Конгресом США після розпаду СРСР, і став основним джерелом американської фінансової допомоги пострадянським державам.
    
    Проекти, що фінансуються в рамках цієї програми, зв'язані з підтримкою малого і середнього бізнесу, розвитком незалежних СМИ і неурядових організацій, проведенням професійних тренінгів, стажування і навчання української молоді в США.
    
    Найбільший обсяг допомоги по цій програмі в 2005 році адміністрація Буша пропонує виділити Грузії - $90 млн.
    
    Росія разом з Україною повинні одержати в 2005 році другу по обсязі допомога - біля $80 млн, що значно менше порівняно з попередніми роками. Тільки для однієї провінції Косово в американському бюджеті-2005 передбачене $72 млн допомоги. Лідером усього "посткомуністичного простору" по кількості американської допомоги стануть Сербія і Чорногорія, що повинні одержати $100 млн з американського бюджету. Серед інших напрямків американської допомоги на наступний рік для України передбачене $6,5 млн. у рамках програми іноземного військового фінансування. Ця сума вдвічі більше обсягу допомоги, що українські Збройні сили одержать цього року.
    По програмі військового фінансування, американський уряд надає державам світу гранти для закупівлі американської зброї і поліпшення підготовки їхніх армій. Серед пострадянських держав більше всього по цій програмі адміністрація Джорджа Буша пропонує виділити Грузії й Узбекистану - по $12 млн. Обидві держави одержали для США особливе стратегічне значення після початку Вашингтоном антитерористичної кампанії. Бюджетом на наступний рік США також продовжують фінансування на нинішньому рівні освітніх програм для українських військових - на суму $1,7 млн. Це більше, чим передбачено для всіх інших пострадянських країн у рамках програми військового утворення і тренінгів. По цій програмі українців учать користуватися американською військовою технікою, здійснювати ефективний менеджмент і допомагають розвивати контакти з американськими військовими. Крім того, для України передбачене $1,75 млн у рамках програми охорони здоров'я і допомоги дітям, що включає допомогу в боротьбі зі СНІДОМ і іншими інфекційними хворобами. Крім прямих програм допомоги, для України передбачена допомога в рамках неурядових організацій, таких як Фридом Гаус або Національний Фонд Демократії. Загалом , за оцінками фахівців, американська фінансова допомога Україні в наступному році може досягти $100 млн. Тим часом, як повідомляє Кореспондент.net, скорочення урядових програм США - крок не політичний, а сугубо економічний: у такий спосіб у проекті бюджету на наступний фінансовий рік президент Джордж Буш намагається заощадити засобу для погашення величезного бюджетного дефіциту в США
    Джерело: Кореспондент


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю