Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


ДІЄВА ЗАКОНОДАВЧА БАЗА, ПОСЛІДОВНІСТЬ ТА СИСТЕМНІСТЬ В ПРАВИЛАХ ТА СТАНДАРТАХ – ЗАПОРУКА ЕФЕКТИВНОГО РОЗВИТКУ СТРУКТУРИ РИНКУ ІПОТЕЧНОГО КРЕДИТУВАННЯ

24 червня, 2005 р.

    *** 22 ЧЕРВНЯ 2005 року в приміщенні Національного Банку України відбулося засідання «круглого столу» на тему «Кредитування під заставу: реалії та перспективи розвитку в Україні», що проводилося в рамках виконання проекту ЄС «Встановлення правил та законодавства іпотечного ринку». Його головною темою стало підвищення ролі Української Національної Іпотечної Асоціації (УНІА) в розвитку структури ринку іпотеки, а також ознайомлення гравців цього ринку, уряду, партнерів та громадськості з метою та завданнями проекту ЄС. Учасниками «круглого столу» були народні депутати Верховної Ради України, представники провідних комерційних банків і страхових компаній, органів державної влади та управління, а також міжнародних та донорських організацій.
    Про реалії розвитку кредитування під заставу на всеукраїнському рівні та про його теперішні результати та очікування поінформував Ігор Юшко - Президент УНІА. Доповідач зазначив, що гравці ринку іпотечного кредитування – як зі сторони уряду так і зі сторони комерційних банків – виступають за прийняття простих правил гри, за наявність сприятливої та дієвої законодавчої бази на ринку послуг з іпотечного кредитування.
    За даними УНІА, станом на 01.04.2005 загальна заборгованість за кредитами, що забезпечені житловою іпотекою або надані на фінансування будівництва житла становила 3682 млн. грн., тобто з початку 2002 року зросла в 11,5 разів або на 3364 млн. грн., а з початку 2005 року зросла на 24,8%. В цілому за період з 01.01.2002 до 01.04.2005 обсяг заборгованості за житловими іпотечними кредитами зростав в середньому на 4,8% за місяць. Незважаючи на позитивні зрушення на ринку та послідовну динаміку зростання в обсягах в цілому, питома вага житлових іпотечних кредитів в кредитному портфелі комерц! ійних ба нків за період 01.04.2004 – 01.04.2005 рр. змінювалась в межах 2,9-3,73% і станом на 01.04.2005 була на рівні 3,73%. Тобто, частка житлових іпотечних кредитів та кредитів на фінансування будівництва житла у кредитному портфелі банків залишається незначною. Учасники «круглого столу» визнали, що головні гравці іпотечного ринку «дещо стоять на одному місці і хочуть більшого».
    Новообраний виконавчий директор УНІА Антон Сергієв запевнив, що Асоціація, «об’єднуючи найпотужніших гравців фінансового сектора, має на меті створення ефективного іпотечного ринку та виступати широкою платформою для діалогу між приватним сектором, урядом і міжнародними організаціями».
    Презентуючи проект ЄС «Встановлення правил та законодавства іпотечного ринку», керівник проекту П’єр-Ів Дівізія наголосив на необхідності вибудовувати в Україні відкриту та ефективну структуру іпотечного ринку, з неодмінним врахуванням кращих здобутків з досвіду Європейських та інших країн. «Іпотека в Україні почалася лише десять років тому, в той час як у західній Європі деякі країни мають більше ніж 150-літній досвід іпотечного кредитування. Іншими словами, Україна знаходиться на початковій стадії розвитку іпотечного ринку, на тій стадії на якій перебувала Європа в XIX столітті. Отже, закордонні та місцеві експерти мусять навчатися один в одного та ділитися своїм досвідом, щоби запропонувати якомога простішу та безпечнішу систему іпотеки, оминаючи занадто складні системи, які можуть добре працювати за кордоном, але які не досить добре прилаштовані до місцевого середовища в Україні», сказав він.
    Дівізія також підкреслив важливість мати міцну та життєдієву національну іпотечну асоціацію з метою використання технічної допомоги, що надається в рамках теперішнього проекту Європейського Союзу, якомога найкращим та найефективнішим способом. І таким чином, внести свій потужний вклад в розвиток ефективної та надійної іпотечної системи в Україні.
    Серед пріоритетних завдань п! роекту – організаційний розвиток УНІА та посилення її ролі у представництві комерційних банків в їх зусиллях щодо розвитку Асоціації та комерційних іпотечних інструментів; розвиток правил регулювання та іпотечних стандартів для української іпотечної системи; здійснення навчальних програм для банківського персоналу; розповсюдження інформації стосовно іпотечної кредитної системи та проведення просвітницьких заходів.
    Учасники засідання наголосили на важливості іпотеки в загальному розвитку економіки України та висловивилися за розвиток міжнародної співпраці щодо розвитку іпотечного кредитування з метою збільшення терміну погашення та зменшення процентних ставок по іпотечним кредитам. Така співпраця, на думку учасників, неодмінно принесе суттєві зміни в Україні.
    Проект виконується консорціумом консалтингових та юридичних фірм, на чолі з ТЕКНІТАС.
    Проект офіційно розпочався в січні цього року, коли п’ять європейських експертів з Австрії, Данії, Франції та Німеччини прибули до Києва та приєдналися до персоналу УНІА. Бюджет проекту становить 2,7 млн. Євро. Виконання Проекту здійснюватиметься впродовж 28 місяців.
    Контактна особа для отримання додаткової інформації:
    Сергій Гриценко,
    Спеціаліст з питань зовнішніх зв’язків та інформаційно-роз’яснювальної роботи
    Проект ЄС «Встановлення правил та законодавства іпотечного ринку»
    E-mail: office@mortgage.in.ua
    Web: www.unia.com.ua


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю