Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


5 липня відбудеться прес-конференція, присвячена встановленню нового обладнання в Центральній державній лабораторії ветеринарної медицини (ЦДЛВМ), яка отримала міжнародну акредитацію.

24 червня, 2005 р.

    *** У прес-конференції візьмуть участь міністр аграрної політики Олександр Баранівський, голова Представництва Європейської Комісії в Україні Ієн Боуг, представники Європейської Комісії, Державного департаменту ветеринарної медицини та Мінагрополітики України.
    Закупка обладнання фірми Varian для визначення якості продукції тваринного походження була здійснена у рамках проекту ЄС ”Створення механізму сертифікації та контролю стандартів сільськогосподарської продукції відповідно до вимог СОТ-СФС” (проект СОТ-СФС); його вартість складає близько півмільйона EUR. У результаті проведеної роботи лабораторія отримала газовий хроматограф, рідинний хроматомас-мас-спектрометр, атомно-абсорбційний спектрофотометр з комплектом допоміжного обладнання. У червні відбулась інсталяція та валідація обладнання.
    У 2004 р. у рамках проекту СОТ-СФС німецьким органом з акредитації була проведена міжнародна акредитація ЦДЛВМ згідно ISO 17025. 6 грудня 2004 р. лабораторія отримала атестат з акредитації на 32 показники якості та безпеки, у тому числі на токсичні елементи, пестициди, мікотоксини, вітаміни, гістамін, хлорамфенікол, цезій. Завдяки проведеній роботі результати здійснюваних у ЦДЛВМ перевірок якості продукції вже зараз можуть визнаватись за кордоном. У травні поточного року відбулось розширення галузі акредитації згідно з ISO 17025 на 18 показників, а саме на фізико-хімічні, мікробіологічні показники та антибіотики, у тому числі сульфаніламіди, стрептоміцин, нітрофуран. Очікується, що до середини червня буде отримано атестат про розширення галузі акредитації від німецького органу з акредитації.
    Час проведення прес-конференції: 11.00
    Місце проведення: Центральна державна лабораторія ветеринарно! ї медици ни
    Адреса: вул. Донецька, 30
    Проект ”Створення механізму сертифікації та контролю стандартів сільськогосподарської продукції відповідно до вимог СОТ-СФС” було започатковано в листопаді 2003 року з метою підтримки економічного розвитку аграрного сектору через впровадження міжнародних стандартів у сфері забезпечення безпеки продуктів харчування, здоров’я тварин та рослин згідно з вимогами СОТ та Угодою СОТ-СФС. Цілями проекту є також сприяння гармонізації національних стандартів відповідно до вимог СОТ-СФС через застосування міжнародних стандартів, удосконалення наукового досвіду українських спеціалістів шляхом розповсюдження необхідних знань і навичок, ознайомлення спеціалістів з основними вимогами Угоди СОТ-СФС.
    Проект фінансується ЄС та виконується консорціумом GFA Terra Systems/TUV Nord. Реципієнт проекту – Міністерство аграрної політики України.
    Тел.: (044) 428-06-30
    Факс: (044) 428-06-31 E-mail project@sps-info.org.ua Web-site: www.sps-info.org.ua


Чи порушуються державою права людини під час дії карантину?
Так
Ні
Це є необхідністю