Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Ніна Карпачова підтримує законні вимоги гірників шахти імені Баракова

24 червня, 2005 р.

    *** Ще свіжі в пам’яті події чотирирічної давності, коли Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова після комплексної перевірки дотримання прав шахтарів Луганщини просто волала про грубі порушення техніки безпеки і прав людини на гідні умови праці, особливо - на шахті імені Баракова у Краснодоні.
    Та крик її душі був не до вподоби учасникам виїзного засідання Кабінету Міністрів України за участі Президента України. Угодницька місцева преса Луганщини піддала тоді критиці Уповноваженого за "панічні настрої" та "згущення фарб"...
    Незабаром світ потрясла жахлива трагедія: на шахті імені Баракова загинули 80 шахтарів, осиротіло 135 дітей. Ніна Карпачова взяла участь у похороні загиблих, а головне - довго і наполегливо захищала право на відшкодування моральних і матеріальних втрат потерпілим родинам, добилась від влади не обкладати податків на гуманітарну допомогу, яка надходила осиротілим сім’ям.
    Сьогодні на шахті імені Баракова назріває нова трагедія – не стерпівши соціальної несправедливості, гірники оголосили голодування й заявили, що готові навіть піти на колективний суїцид. Проте схоже, що їх не чують і цього разу. І тому вони знову звернулися до своєї останньої надії – до Уповноваженого з прав людини.
    За зверненням шахтарів Ніні Карпачова відкрила провадження, вивчила проблему і направила Голові Верховної Ради України Володимирові Литвину подання "Про захист прав голодуючих гірників шахти імені Баракова на належні страхові виплати у зв’язку з втратою професійної працездатності".
    У поданні йдеться про те, що Уповноважений підтримує правомірність вимог, висунутих краснодонськими шахтарями. Їх суть у наступному. З 1992 року в Україні діяла законодавча норма, згідно з якою розмір одноразової виплати потерпілим на виробництві, обчислений відповідно до закону, не обмежувався. Проте з квітня 2001 року набрав чинності новий Закон України, яким введено обмеження одноразових виплат потерпілим чотирикратним розміром граничної суми заробітної плати (доходу), з якої справляються внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків.
    Ця законодавча норма значно знижує розміри виплат всім потерпілим на виробництві. Зокрема, це стосується і голодуючих шахтарів, кожен з яких недоотримав значну суму відшкодування у зв’язку з втратою професійної працездатності.
    Двоє голодуючих у Краснодоні уже госпіталізовані. Стан трьох решти різко погіршився за останні дні, про що поінформував Уповноваженого представник Ніни Карпачової, який постійно знаходиться у м.Краснодоні. Тому на прохання Уповноваженого з прав людини Міністерство охорони здоров’я України 25 червня ц.р. направило на шахту імені Баракова комплексну лікарську бригаду для надання медичної допомоги голодуючим та можливої їх госпіталізації. За повідомленням начальника обласного управління охорони здоров’я Луганської облдержадміністрації Ірини Комаревцевої, при необхідності на місці голодування шахтарів буде діяти цілодобовий лікарський пост.
    На думку Ніни Карпачової, ситуація, що склалася на шахті імені Баракова, дає правові підстави для висновку про порушення вимог ч.3 ст.22 Конституції України, яка забороняє звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод громадян при прийнятті нових або внесенні змін до чинних законів. Тому Омбудсман пропонує Голові Верховної Ради України найближчим часом ініціювати внесення до Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" у повному обсязі змін, які забезпечать поновлення прав шахтарів, що потерпіли на виробництві.
    У разі зволікання із законодавчим вирішенням цього питання, повідомляє Ніна Карпачова, вона має намір скористатися своїм правом звернення до Конституційного Суду України з поданням про визнання неконституційними тих положень законодавства, якими порушуються права постраждалих гірників.
    
    
    P.S. Шахтарі, які голодують понад місяць, відгукнулися на прохання Ніни Карпачової і припиняють сухе голодування з надією на справедливе рішення Парламенту та Уряду України.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю