Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Конкурс "Громадськість за верховенство права в діяльності органів влади"

4 липня, 2005 р.

    *** Міжнародний фонд “Відродження” оголошує конкурс "Громадськість за верховенство права в діяльності органів влади" за програмою “Посилення впливу громадянського суспільства”.
    
    Міжнародний фонд "Відродження" (МФВ) - найбільша національна благодійна громадська організація в Україні, заснована відомим американським фінансистом і філантропом Джорджем Соросом. Місія Фонду - фінансово та організаційно сприяти становленню демократичного, відкритого суспільства в Україні шляхом підтримки значущих для його розвитку громадських ініціатив. У 1990-2004 роках Фонд надав численним неурядовим організаціям (НУО) України, а також науково–освітнім, просвітницьким закладам, видавництвам ґрантів на суму понад 82 мільйони доларів США. 2005 року МФВ надасть фінансову підтримку на суму до 7 мільйонів доларів США на проекти, що сприяють розвиткові європейської інтеграції, посиленню впливу громадянського суспільства та його контролю за владою, системі громадського правозахисту й утвердженню принципу верховенства права в Україні, проведенню пенітенціарної реформи, розвиткові громадської активності національних меншин, реформам у сферах освіти, охорони здоров'я, видавничій справі, проведенню справедливих та чесних виборів тощо.
    
    Мета програми - посилити спроможність організацій громадянського суспільства до дієвої самоорганізації для ефективного обстоювання прав та інтересів громадян, а також посилити їх роль у розв’язанні ключових проблем українського суспільства. Завдання програми - сприяти перетворенню громадських організацій на авторитетні суспільні інституції, що здатні здійснювати вплив на прийняття суспільно значущих рішень, здійснювати аналіз і розв’язувати конкретні проблеми, забезпечувати належний контроль над діяльністю органів влади, формулювати альтернативні стратегії політики.
    
    Конкурс "Громадськість за верховенство права в діяльності органів влади"
    
    Мета конкурсу - підтримати мережеві ініціативи громадських організацій, що спрямовані на здійснення системного аналізу практики застосування норм українського законодавства в щоденній діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування для виявлення фактів неналежного виконання ними чинного законодавства та міжнародних зобов’язань.
    
    У межах конкурсу планується підтримати проекти, що спрямовані на:
    a.. Моніторинг дотримання взятих Україною різноманітних міжнародних зобов‘язань у діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування.
    b.. Аналіз відповідності підзаконних нормативних актів органів державної влади та місцевого самоврядування чинному законодавству України.
    c.. Оцінка відповідності нормам вітчизняного законодавства внутрішніх посадових інструкцій, регламентних процедур надання управлінських послуг.
    d.. Дослідження історії, процедури підготовки та ухвалення найбільш резонансних нормативних рішень органів державної влади та місцевого самоврядування, що суперечать чинному законодавству України, а також вивчення процесів їх оскарження та скасуванння.
    
    Учасники конкурсу: громадські організації, що мають своїх представників в регіонах, та мережі громадських організацій.
    
    Проекти, що подаються на конкурс, мають відповідати таким вимогам:
    1.. Містити перелік органів державної влади/місцевого самоврядування (їх структурних підрозділів), період ухвалення та типів рішень, що планується проаналізувати.
    2.. Мати чіткий опис формату та алгоритму проведення досліджень.
    3.. Містити план висвітлення перебігу та оприлюднення, поширення й обговорення результатів.
    4.. Містити список фахівців, що їх планується залучити до виконання проекту, та характер його мережування.
    5.. Реалізовуватися не менш, ніж в 4 регіонах України (Захід, Центр, Схід та Південь країни) з метою порівняння підходів органів влади та їхніх представників до застосування однакових норм законодавства.
    6.. Містити листи, що засвідчують участь у проекті організацій-партнерів.
    
    Проекти, що не відповідають цим вимогам, розгляду не підлягають.
    
    Максимальний розмір ґранта - 30 000 доларів США.
    
    Останній термін подання проектів - 8 липня 2005 року.
    
    Результати розгляду проектів будуте оголошено до 10 жовтня 2005 року.
    
    Контактні особи:
    Роман Кобець, менеджер програми,
    ел.пошта: kobets@irf.kiev.ua
    Олександра Алексеєнко, асистентка,
    ел.пошта: alekseenko@irf.kiev.ua
    Тел: (044) 461-95-00
    Факс: (044) 486- 01- 66


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю