Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Світовий банк допоможе українській юстиції

6 липня, 2005 р.

    *** Делегація експертів Світового банку провела зустрічі з ключовими представниками судової системи України для вироблення засад потенційної програми допомоги Україні у рамках спільно ініційованого проекту „Реформування судової системи".
    
    Світовий банк має намір надати сприяння Україні за напрямками: реформування системи судочинства, матеріально-технічне забезпечення судів, інформування громадськості, інформаційні технології, навчання суддів, планування, організація і бюджет та людські ресурси.
    
    Як повідомили у прес-службі Міністерства юстиції України, про це повідомив на зустрічі з міністром юстиції Романом Зваричем глава делегації Світового банку Валід Малік. (Делегація експертів Світового банку перебуває в Україні з 26 червня по 9 липня 2005 року з метою вироблення засад потенційної програми допомоги Україні у рамках спільно ініційованого проекту „Реформування судової системи”.)
    
    Р.Зварич у свою чергу відзначив пріоритетність судової реформи в системі перетворень, здійснюваних урядом України. Зокрема, зауважив міністр, Програма діяльності Кабінету Міністрів України „Назустріч людям”, схвалена Верховною Радою України, містить окремий розділ, присвячений судовій реформі. У контексті реформи в Україні системи судочинства Р.Зварич особливо наголосив на необхідності створити чітку систему судової юрисдикції та затвердити нові процесуальні норми судочинства, забезпечити комплексну систему підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації суддів, запровадити прозору процедуру добору суддів на конкурсній основі та удосконалити систему їх дисциплінарної відповідальності, розмежувати функції здійснення правосуддя від організаційного та матеріально-технічного забезпечення судового процесу.
    
    Робоча група парламентського Комітету з питань правової політики за участі представників Мін‘юсту працює над удосконаленням законодавства про судоустрій, повідомив співрозмовникам міністр. Зокрема, удосконалення чинної системи судів має відбутись шляхом виключення з системи судів загальної юрисдикції Касаційного суду України, Апеляційного суду України та військових судів.
    
    Важливим етапом у завершенні реформування процесуального законодавства має стати ухвалення процесуальних кодексів. Як нагадав Р.Зварич, у 2004 році Верховна Рада України ухвалила новий Цивільний процесуальний кодекс України, котрий набуде чинності одночасно з набранням чинності Адміністративним процесуальним кодексом України. У березні 2005 року парламент схвалив у цілому Кодекс адміністративного судочинства України, у квітні Президент повернув Кодекс зі своїми пропозиціями для повторного розгляду Верховною Радою України. Профільний комітет парламенту готує до розгляду у другому читанні проект Кримінально-процесуального кодексу України, урахувавши більшість з-понад трьохсот сторінок поправок, поданих Мін‘юстом, спрямованих на посилення захисту прав громадянина.
    У підсумку переговорів В.Малік відзначив, що готовність Світового Банку сприяти прискоренню трансформаційних процесів – це спосіб підтримати зусилля уряду України у побудові громадянського суспільства.
    
    
    
    Джерело : Міністерство юстиції України


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю