Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


5 липня 2005 року Рада виконавчих директорів Світового банку затвердила Першу позику на підтримку стратегії розвитку для України у розмірі 251,26 мільйонів доларів США.

8 липня, 2005 р.

    *** Рада директорів також обговорила Звіт про хід виконання Стратегії допомоги Україні. Засідання Ради відбувалося після затвердження протягом останніх тижнів ще двох позик у галузях освіти (86 мільйонів доларів США) та енергетики (106 мільйонів доларів США), а також видачі другого траншу позики ПСП-2 (Програмна системна позика) у розмірі 172 мільйони доларів США.
    
    “Уряд України затвердив амбітну програму дій, розроблену для того, щоб трансформувати економічний та соціальний розвиток країни і збільшити роль України у світовій економіці” - говорить Пол Бермінгем, директор Світового банку по Україні, Білорусі та Молдові. “Ми у Світовому банку пристосували наші програми, щоб допомогти урядові у досягненні цих завдань. Зараз ми бачимо реальну можливість впровадження фундаментальних реформ, які потрібні для забезпечення постійного міцного зростання та зниження рівня бідності в Україні. Працюючи з нашими партнерами у сфері розвитку, ми швидко реагуємо великим пакетом позик та аналітичний досліджень, для того, щоб підтримати цю можливість”.
    
    Позики на стратегію розвитку (що раніше були відомі як “програмні системні позики”) залишатимуться в центрі програми, що фокусуватиметься на ключових реформах у сфері стратегії та на інституційних реформах. Позика на підтримку стратегії розвитку (ППСР-1) – це перша у серії із трьох щорічних позик, задуманих для того, щоб допомогти урядові перекласти свої завдання у послідовні програми дій із визначеними пріоритетами. Вона є продовженням програми ПСП, у рамках якої Банк видав другий і останній транш у сумі 172.5 мільйонів доларів США 21 червня 2005 року. Програма ППСР має на меті інтеграцію діяльності уряду та донорів у трьох широких сферах, що допоможе покращити державне управління: (a) інвестиційний клімат, (b) державне управління та управління державними фінансами, і (c) залучення населення до активної участі в суспільному житті.
    
    “Затверджена сьогодні перша Позика на підтримку стратегії розвитку допомагає пріоритетним реформам у ключових соціальних та економічних елементах програми уряду “Назустріч людям”, - говорить керівник програми Марк Девіс. – “Вона зосереджується на середньострокових інституційних і стратегічних змінах, необхідних для сприяння зростанню та поглибленню інтеграції у світову економіку. Вона також відповідає Планові дій ЄС-Україна та підтримує його”.
    
    Звіт про хід виконання Стратегії допомоги Україні відображає успіхи у впровадженні ухваленої Банком Стратегії допомоги Україні на період 2004-2007 років, а також визначає, яким чином її буде адаптовано для задоволення потреб та можливостей країни, котрі нині виникають, протягом наступних двох років. Хоча загальні цілі залишаються незмінними, планується прискорити впровадження Стратегії для того, щоб скористатися перевагами, закладеними у програмі реформ нового уряду.
    
    Програма позик для України матиме два основних виміри. Перший – це нова серія щорічних позик на підтримку стратегії розвитку (продовження програми ПСП), які можуть бути перераховані досить швидко. Вони мають на меті підтримати всебічний комплекс стратегічних та інституційних реформ. Сфери реформування включатимуть макроекономічний менеджмент, інвестиційний клімат, державне управління, управління державними фінансами, розвиток села та соціальні послуги. Другим виміром є цілий ряд окремих інвестиційних проектів. Вони включатимуть такі сфери, як енергетика, транспорт, розвиток фінансового сектора, захист навколишнього середовища, соціальний захист, охорона здоров’я та освіта. Згадана програма також включатиме великий компонент аналітичних і дорадчих послуг.
    
    “Протягом наступних двох років загальне кредитування Світового банку може досягти 2 мільярдів доларів США”,- зазначає Душан Вуйович, голова Світового банку в Україні. – “У процесі впровадження нашої програми ми маємо намір працювати разом із урядом, аби створити механізм для вимірювання результатів того, що ми робимо, та координувати наші зусилля із зусиллями інших донорів та міжнародних організацій”.
    
    З 1992 року, коли Україна приєдналася до Світового банку, їй було виділено понад 4,5 мільярди доларів США для фінансування 33 проектів.
    
    Дмитро Деркач
    Світовий банк
    Тел.:(044) 490 6671
    Ел. пошта: Dderkatch@worldbank.org
    Інтернет-сторінка:http://www.worldbank.org, http://www.worldbank.org.ua


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю