Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Більшає громадських організацій журналістів

8 липня, 2005 р.

    *** 22 червня 2005 року рішенням незалежних журналістів з України, США, Польщі, Нідерландів та Німеччини було створено міжнародну неприбуткову недержавну організацію - Інститут регіональної преси й інформації (ІРПІ).
    
    Рішення заснувати Інститут було обговорене й прийняте в ході “круглого столу” “Медіазаконодавство й висока якість журналістики. Створення Інституту регіональної преси й інформації в Україні”, що провели в столиці України Асоціація “Журналістська ініціатива” (Україна, Харків) і Європейський центр журналістики (Маастрихт, Нідерланди). Засновниками Інституту стали не юридичні, а фізичні особи - Беттіна Петерс (Німеччина-Бельгія-Нідерланди, Маастрихт), Дэвід ван дер Хоувен (Нідерланди, Роттердам), Френк Хеблс (Польща, Краків), Рауль Рамірез (США, Сан-Франциско), Ангеліна Солдатенко, Олексій Солдатенко (Україна, Харків), Тарас Бойкович (Україна, Львів).
    
    Ці журналісти й PR-фахівці співпрацювали в рамках трирічної освітньої програми для українських фахівців в галузі мас-медіа (журналістика, зв'язки із громадськістю). Програма ж виконувалася в Україні Асоціацією “Журналістська ініціатива” та Європейським центром журналістики за участі консалтингового бюро “Стрімлайн” (Нідерланди, Роттердам) і ГО “Політика й право” (Україна, Львів). Фінансову підтримку забезпечувала програми МАТРА Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів.
    
    Місія й завдання Інституту - реалізація тренінгових навчальних програм за системою мід-кар'єрасвіти, аналітична оцінка процесів, що відбуваються в інформаційному просторі, поширення інформації, необхідної для забезпечення високої якості роботи мас-медіа. На київському “круглому столі” близько 20 журналістів з різних регіонів України методом “мозкового штурму” розробили цілі й завдання діяльності Інституту, його перші кроки, запропонували методи залучення засобів. Усе це буде використано в діяльності ІРПІ.
    
    На першому засіданні засновників головою правління Інституту була обрана Беттіна Петерс, директором - Ангеліна Солдатенко, главою ревізійної комісії - Фред Хеблс.
    
    Документи про заснування міжнародної організації подані до Мін'юсту.
    
    Беттіна Петерс, голова правління ІРПІ:
    - Перша особливість Інституту - те, що він буде діяти за регіональним принципом. Наші центри, об'єднані в єдину мережу, відкриються в багатьох регіонах України. Ми віримо, що саме регіональні ЗМІ ближче сприймають потреби громадян своєї країни. Але унікально також і те, що ІРПІ буде працювати не тільки в Україні, і про це ви можете судити за списком засновників. Директором Інституту обрана пані Солдатенко, відома в Україні своїми ініціативами у сфері мас-медіа. До проекту залучений також Тарас Бойкович, що представляє захід України, Тарас успішно працював у багатьох місцевих журналістських проектах. Дэвід ван дер Хоувен відомий своєю професійною журналістською роботою в багатьох країнах миру. Багато зробив для створення Інституту Олексій Солдатенко. Рауль Рамірез брав участь в значних міжнародних проектах по журналістському розслідуванню, суспільній журналістиці. Френк Хеблс із Польщі також брав участь у проектах, пов'язаних із діяльністю мас-медіа. Я б хотіла, якщо це не буде нескромним, пояснити, що значить цей проект для мене. Народилася я в Німеччині, живу в Бельгії, а працюю в Голландії, тому звикла щодня перетинати кордони. Наш проект - це теж перетинання кордонів. Інтерес до Інституту визначається також і тим, що він спробує провести паралелі між українськими регіональними й нашими, закордонними ЗМІ: нам є чому один одного повчити й чому повчитися. Організація буде діяти на території багатьох країн, щоб об'єднати наші інтереси й спільно вирішувати проблеми ЗМІ.
    
    Ангеліна Солдатенко, директор ІРПІ:
    - На цьому полі ми працюємо не перший рік. Асоціація бачить, що життя йде не тільки не в столицях, але і в регіонах, і саме регіони визначають “температуру” країни. На “круглому столі” ми запропонували колегам створити не піраміду - досвід таких структур ми вже маємо в Україні, у тому числі й в журналістському середовищі - а об'єднатися в мережу організацій, які на рівних займаються проблемами ЗМІ. Ми не збираємося створювати жодних адміністративних надбудов над цією мережею, але кожна з організацій, які увійшли до Інституту, буде адмініструвати Інститут по черзі. Вважаємо, що тренінгове навчання, яким понад десять років займалася Асоціація й планує займатися ІРПІ, приносить більшу користь, оскільки створюється не тільки професійне середовище, але й зміцнюються корпоративні відносини. А це сьогодні надзвичайно важливо.
    
    Олексій Солдатенко
    Інститут регіональної преси й інформації
    Ел. пошта: Aleksey.Soldatenko@ji-association.org


Чи порушуються державою права людини під час дії карантину?
Так
Ні
Це є необхідністю