Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Більшає громадських організацій журналістів

8 липня, 2005 р.

    *** 22 червня 2005 року рішенням незалежних журналістів з України, США, Польщі, Нідерландів та Німеччини було створено міжнародну неприбуткову недержавну організацію - Інститут регіональної преси й інформації (ІРПІ).
    
    Рішення заснувати Інститут було обговорене й прийняте в ході “круглого столу” “Медіазаконодавство й висока якість журналістики. Створення Інституту регіональної преси й інформації в Україні”, що провели в столиці України Асоціація “Журналістська ініціатива” (Україна, Харків) і Європейський центр журналістики (Маастрихт, Нідерланди). Засновниками Інституту стали не юридичні, а фізичні особи - Беттіна Петерс (Німеччина-Бельгія-Нідерланди, Маастрихт), Дэвід ван дер Хоувен (Нідерланди, Роттердам), Френк Хеблс (Польща, Краків), Рауль Рамірез (США, Сан-Франциско), Ангеліна Солдатенко, Олексій Солдатенко (Україна, Харків), Тарас Бойкович (Україна, Львів).
    
    Ці журналісти й PR-фахівці співпрацювали в рамках трирічної освітньої програми для українських фахівців в галузі мас-медіа (журналістика, зв'язки із громадськістю). Програма ж виконувалася в Україні Асоціацією “Журналістська ініціатива” та Європейським центром журналістики за участі консалтингового бюро “Стрімлайн” (Нідерланди, Роттердам) і ГО “Політика й право” (Україна, Львів). Фінансову підтримку забезпечувала програми МАТРА Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів.
    
    Місія й завдання Інституту - реалізація тренінгових навчальних програм за системою мід-кар'єрасвіти, аналітична оцінка процесів, що відбуваються в інформаційному просторі, поширення інформації, необхідної для забезпечення високої якості роботи мас-медіа. На київському “круглому столі” близько 20 журналістів з різних регіонів України методом “мозкового штурму” розробили цілі й завдання діяльності Інституту, його перші кроки, запропонували методи залучення засобів. Усе це буде використано в діяльності ІРПІ.
    
    На першому засіданні засновників головою правління Інституту була обрана Беттіна Петерс, директором - Ангеліна Солдатенко, главою ревізійної комісії - Фред Хеблс.
    
    Документи про заснування міжнародної організації подані до Мін'юсту.
    
    Беттіна Петерс, голова правління ІРПІ:
    - Перша особливість Інституту - те, що він буде діяти за регіональним принципом. Наші центри, об'єднані в єдину мережу, відкриються в багатьох регіонах України. Ми віримо, що саме регіональні ЗМІ ближче сприймають потреби громадян своєї країни. Але унікально також і те, що ІРПІ буде працювати не тільки в Україні, і про це ви можете судити за списком засновників. Директором Інституту обрана пані Солдатенко, відома в Україні своїми ініціативами у сфері мас-медіа. До проекту залучений також Тарас Бойкович, що представляє захід України, Тарас успішно працював у багатьох місцевих журналістських проектах. Дэвід ван дер Хоувен відомий своєю професійною журналістською роботою в багатьох країнах миру. Багато зробив для створення Інституту Олексій Солдатенко. Рауль Рамірез брав участь в значних міжнародних проектах по журналістському розслідуванню, суспільній журналістиці. Френк Хеблс із Польщі також брав участь у проектах, пов'язаних із діяльністю мас-медіа. Я б хотіла, якщо це не буде нескромним, пояснити, що значить цей проект для мене. Народилася я в Німеччині, живу в Бельгії, а працюю в Голландії, тому звикла щодня перетинати кордони. Наш проект - це теж перетинання кордонів. Інтерес до Інституту визначається також і тим, що він спробує провести паралелі між українськими регіональними й нашими, закордонними ЗМІ: нам є чому один одного повчити й чому повчитися. Організація буде діяти на території багатьох країн, щоб об'єднати наші інтереси й спільно вирішувати проблеми ЗМІ.
    
    Ангеліна Солдатенко, директор ІРПІ:
    - На цьому полі ми працюємо не перший рік. Асоціація бачить, що життя йде не тільки не в столицях, але і в регіонах, і саме регіони визначають “температуру” країни. На “круглому столі” ми запропонували колегам створити не піраміду - досвід таких структур ми вже маємо в Україні, у тому числі й в журналістському середовищі - а об'єднатися в мережу організацій, які на рівних займаються проблемами ЗМІ. Ми не збираємося створювати жодних адміністративних надбудов над цією мережею, але кожна з організацій, які увійшли до Інституту, буде адмініструвати Інститут по черзі. Вважаємо, що тренінгове навчання, яким понад десять років займалася Асоціація й планує займатися ІРПІ, приносить більшу користь, оскільки створюється не тільки професійне середовище, але й зміцнюються корпоративні відносини. А це сьогодні надзвичайно важливо.
    
    Олексій Солдатенко
    Інститут регіональної преси й інформації
    Ел. пошта: Aleksey.Soldatenko@ji-association.org


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати