Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


ПЕРША ЗУСТРІЧ З ПИТАНЬ ПОКРАЩЕННЯ НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ

18 липня, 2005 р.

    *** Київ, 21 липня 2005 року. Ініціативна група українських ОГС запрошує недержавні організації та асоціації, що надають соціальні послуги різним групам населення, об'єднати зусилля для розробки єдиної позиції НДО по створенню системи соціальних послуг в Україні та переходу до надання послуг відповідно до Закону України "Про соціальні послуги". Перша зустріч відбудеться у четвер 21 липня 2005 року.
    
    Мета зустрічі - представити діяльність та позиції своїх організацій щодо регулювання соціальних послуг; обговорити можливість розробки єдиної позиції сервісних НДО; створити робочу групу, яка працюватиме над розробкою документу, що відображатиме альтернативний план переходу до надання соціальних послуг відповідно до закону "Про соціальні послуги" із врахуванням інтересів та потреб існуючих провайдерів послуг.
    
    Планується, що надалі робота проходитиме в форматі регулярних зустрічей (не менше ніж 2 зустрічі), на яких буде обговорюватимуться розроблений документ та стратегія відстоювання інтересів сервісних НДО.
    
    Якщо ви представляєте недержавні організації, що безпосередньо надають соціальні послуги, та зацікавлені в розвитку системи соціальних послуг в Україні, приєднуйтесь до нашої ініціативи та візьміть участь у першій робочій зустрічі.
    
    Опис ситуації
    З 1 січня 2005 року вступив в силу Закон України "Про соціальні послуги", відповідно до якого всі недержавні суб'єкти можуть надавати соціальні послуги лише за наявності належних ліцензій.
    
    Відповідно до положень закону, в трьохмісячний термін після публікації закону мали бути розроблені нормативно правові акти, які, в тому числі, регулювали б порядок ліцензування провайдерів соціальних послуг. Положення закону щодо необхідності розробки механізмів ліцензування сьогодні не виконується. З іншої сторони, така розробка ліцензійних умов і порядку видачі ліцензій не має сенсу в умовах відсутності стандартів та протоколів соціальних послуг.
    
    Недержавні організації розуміють, що для подальшого розвитку системи соціальних послуг необхідно створювати стандарти, які б регламентували якість послуг, надавали можливість оцінити їх ефективність, створювали б основу для залучення недержавними організаціями бюджетних коштів, як це передбачено положеннями закону.
    
    Останні роки недержавні організації відігравали значну роль у створенні комплексу соціальних послуг для різних категорій громадян. НДО розвинули інноваційні послуги, в більшості випадків за фінансової підтримки коштів міжнародної технічної допомоги. Недержавні організації володіють значним досвідом і потенціалом, мають розвинену інфраструктуру та користуються довірою клієнтів.
    
    Закон "Про соціальні послуги", з однієї сторони, є значним досягненням та відкриває перспективи для розвитку системи соціальних послуг; з іншої сторони, його приняття ставить під загрозу діяльність існуючих недержавних провайдерів послуг, які сьогодні фактично знаходяться поза законом. Окрім цього, існує додаткова загроза для недержавних організацій, що зареєстровані як об'єднання громадян, оскільки відповідно до положень закону "Про соціальні послуги" ці організації можуть надавати послуги лише шляхом створення підприємств. Таким чином, для об'єднання громадян виникає дилема, або "узаконити" надання соціальних послуг своїм цільовим групам шляхом отримання ліцензії та втратити статус неприбутковості, або відмовитися від надання послуг, якіх так потребують клієнти, але зберегти "неприбутковість".
    
    Для подальшого розвитку системи соціальних послуг в Україні необхідно використовувати накопичений досвід та потенціал недержавних організацій, що готові прийняти участь в розробці стандартів соціальних послуг та обговоренні механізмів ліцензування.
    
    Закликаємо неприбуткові організації, що надають соціальні послуги різним групам населення (надалі - сервісні НДО), об'єднатися для визначення власних інтересів та розробки єдиної позиції для подальшого представлення її органам влади. Ми маємо запропонувати альтернативну перехідну програму щодо створення системи соціальних послуг, яка надасть можливість зберегти та закріпити позиції національних провайдерів соціальних послуг та, в результаті, підвищити якість та ефективність соціальної роботи в Україні.
    
    Зустріч відбудеться 21 липня в четвер, за підтримкою проекту UCAN. Час роботи з 10:00 до 16:30. Просимо підтвердити вашу участь до 12 години 20 липня, середу Вікторії Сбуелц за електронною адресою Victoria@ucan-isc.org.uaчи за телефоном 494-45-97.
    
    КОНТАКТИ
    Вікторія Сбуелц
    Проект "Мережа громадянської дії в Україні" (UCAN)
    Тел.: 494 4597
    Ел.пошта: Victoria@ucan-isc.org.ua


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю