Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


15-16 липня 2005 року в м. Чернігові відбувся семінар для співробітників правоохоронних органів Чернігівської області на тему „Права біженців та мігрантів.

20 липня, 2005 р.

    *** Шляхи скорочення нелегальної міграції в Україні”. Цей захід організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини в рамках проекту „Сприяння дотриманню прав людини та основних свобод біженців і мігрантів, протидія нелегальній міграції в Україні” за підтримки Європейської Комісії та Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців в Україні.
    В даному заході прийняли участь: помічник з правових питань УВКБ ООН Ольга Воронцова, начальник Управління державного департаменту у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб МВС України Сергій Губський; представники паспортних служб, зокрема начальники ВГІРФО Чернігівського обласного та міського відділів МВС України Олександр Носенок та Олександр Семенюк, начальник та заступник начальника міграційної служби в Чернігівській області – Василій Піщур та Валерій Рябуха, представники Служби безпеки України та обласної прокуратури, начальник Чернігівського приймальника-розподільника Віктор Стаценко, представники районних відділів УМВС, суддя апеляційного суду Чернігівської області Олександр Демченко та представник прикордонної служби Юрій Кірюхін, а також регіональні партнери проекту, зокрема представники Вінницької правозахисної групи Дмитро Гройсман та Сумського комітету захисту прав людини Вадим Дученко.
     Відкрила семінар голова ЧГКЗПЛ Наталя Романова, яка наголосила на тому, що основними преференціями проекту є захист прав та основних свобод мігрантів та біженців та протидія нелегальній міграції, а також наголосила на актуальності в регіональному контексті теми запобігання нелегальній міграції та захисту прав мігрантів та біженців. Після цього слово надалося представнику УВКБ ООН. Ольга Воронцова наголосила на актуальності проблеми біженців та шукачів притулку в світі, розповіла про роль УВКБ ООН у захисті біженців, розкрила питання принципів невисилання та примусового повернення шукачів притулку. Кульмінацією її виступу став перегляд фільму про діяльність УВКБ ООН в світі.
    Представник Вінницької правозахисної групи Дмитро Гройсман виступив з доповіддю про права мігрантів, затриманих за порушення законодавства України, поділився досвідом своєї багаторічної роботи в даній галузі.
     Друга половина семінару складалася з дискусії представників правоохоронних органів на тему співпраці та взаємодопомоги паспортної, прикордонної, міграційної служб та неурядових організацій стосовно проблеми нелегальної міграції та шляхи її розв’язання. Також важливим став виступ судді Апеляційного суду Чернігівської області Олександра Демченка стосовно існуючих проблем судочинства у справах, пов’язаних з біженцями та нелегальними мігрантами.
     Під час наступного дня семінару відбулося відвідуванню його учасниками Чернігівського приймальника-розподільника, в якому зараз перебувають 39 громадян Китаю, 2 громадянина Бангладеш та 1 громадянин Індії. Начальник даної установи Віктор Стаценко поділився з присутніми проблемами, з якими зіштовхується щодня приймальник-розподільник.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю