Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


ПЕРШИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІТНІЙ ТАБІР З ПРАВ ЛЮДИНИ ДЛЯ СТУДЕНТІВ-ЮРИСТІВ З БЄЛАРУСІ

4 серпня, 2005 р.

    Сьогодні, 4 серпня 2005 року під Києвом розпочав свою роботу Перший білоруський національний літній табір з прав людини для студентів-юристів.
    
    Попри те, що роботу табору було зірвано під Мінськом в середині липня через закриття санстанцією наметового містечка: http://www.iaps-ci.org/ru/news/7/ , табір тепер відкриється в Україні для охочих знати про права і свободи студентів з Бєларусі.
    
    Символічно, що літній табір “Права і свободи людини. Дії по захисту громадських інтересів” розпочне свою роботу саме в ці дні – 30 років тому в Хельсінкі було підписано заключний акт наради по безпеці і співробітництву в Європі. У заключній частині акту держави визнали свою відповідальність за свободу слова і права людини.
    
    Протягом тижня студенти-юристи будуть навчатись і брати участь у практичних заняттях. Вони опанують основні поняття прав людини, вивчать каталог прав і свобод, межі прав, сферу їх дії і обмеження, ознайомляться з міжнародними системами захисту прав людини – системою ООН і Європейською системою, а також з фундаментальними правами – правом на справедливий суд, правом на свободу і особисту недоторканість, свободою від катувань, свободою зібрань, свободою слова.
    
    Особлива частина літнього табору – це підготовка студентів до практичний дій. Темою практикуму є вивчення питання доступу населення до правової допомоги. Питання доступу до правової допомоги є важливим і включено до стандартів справедливого судочинства – саме тому організатори табору, Інноваційний Фонд Правових Технологій (Бєларусь), поставили наголос на цих практичних діях.
    
    Для проведення навчальних і практичних занять запрошено випускників Вищого Міжнародного курсу з прав людини із України і Бєларусі, адвокатів, юристів, психологів.
    
    Партнерами з боку України виступили громадська організація “За професійну допомогу” і молодіжна громадська організація М`АРТ (члени Міжнародного Альянсу професійної підтримки громадських ініціатив IAPS).
    
    Цей проект зміг відбутися в Україні завдяки екстреній підтримці з боку Міжнародного Фонду “Відродження” та Інституту Відкритого Суспільства (OSI, Будапешт).
    
    КОНТАКТИ
    Олена Волочай,
    Член Правління громадської організації “За професійну допомогу”
    Тел./факс: 8 (044) 419 6974
    Ел. пошта: lennika@mail.ru, info@iaps-ci.org
    Інтернет-сайт: http://www.iaps-ci.org


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати