Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


СВІТОВИЙ БАНК підтримає підготовку урядом України програми реформування сектору охорони здоров’я

4 серпня, 2005 р.

    У Києві 29 липня 2005 року відбулася офіційна церемонія підписання Угоди про надання Гранту Уряду Японії на підготовку Проекту “Реформування системи охорони здоров’я в Україні”. Угоду було підписано Заступником міністра економіки України паном Володимиром Ігнащенком та Виконуючим обов’язки Голови Світового банку в Україні паном Олександром Калібердою у присутності Радника Посольства Японії в Україні пана Хідеакі Ногучі та Міністра охорони здоров’я України пана Миколи Поліщука.
    
    Грант Уряду Японії у сумі 775 тис. доларів США буде використано на фінансування підготовки нового Проекту “Реформування системи охорони здоров’я в Україні”, спрямованого на підтримку програми розвитку сектора охорони здоров’я Урядом України. Планується, що майбутній проект отримає підтримку у вигляді позики Світового Банку.
    
    Система охорони здоров’я України успадкувала з часів Радянського Союзу розгалужену інфраструктуру лікарень та систему кадрового забезпечення, але слабко розвинену систему первинної медичної допомоги. Погана якість інфраструктури та високі ціни на комунальні послуги при ринковій економіці призвели до ситуації, коли більша частина державних коштів витрачається на фінансування мінімальної заробітної платні для чисельного персоналу та видатків на комунальні послуги при неефективній інфраструктурі. Згідно з останніми дослідженнями, 40% населення не в змозі користуватися медичним послугами у разі потреби.
    
    Запропонований Проект з “Реформування системи охорони здоров’я в Україні” підтримуватиме: 1) Урядову реформу фінансування сектора охорони здоров’я для розбудови інституційної потенціалу до запровадження доцільної та відповідної до потреб системи державних асигнувань на охорону здоров’я; 2) програму Уряду з модернізації системи надання медичних послуг відповідно до європейських стандартів; 3) Міністерство охорони здоров’я й ключові установи центрального та регіонального рівнів з метою професійного розвитку та поліпшення інститутів в рамках запропонованої програми. Очікується, що основним результатом зазначеного Проекту буде покращення якості та доступу до основних медичних послуг, ефективності фінансування, а також поліпшення показників стану здоров’я. Очікується, що Проект буде підготовлено до літа 2006 року.
    
    Грант Уряду Японії підтримуватиме наступні заходи Уряду України:
    
    розробку програми сектора охорони здоров’я, зокрема підготовку необхідних постанов та розробки механізмів впровадження запропонованої стратегічної програми, а також стратегії впровадження реформи фінансування сектора охорони здоров’я;
    здійснення політичного та соціального аналізу потреб програми Уряду щодо розвитку сектору охорони здоров’я;
    оцінку систем країни у секторі охорони здоров’я з метою впровадження зазначеного проекту;
    управління Грантом.
    Грант адмініструватиметься Міністерством охорони здоров’я України.
    
    КОНТАКТИ
    Дмитро Деркач
    Представництво Світового Банку в Україні
    Тел.: 8(044) 490 6671
    Ел. пошта: dderkatch@worldbank.org
    Інтернет-сайт: http://www.worldbank.org.ua
    
    Повідомлення надіслала
    Юлія Юрова
    Представництво Світового Банку в Україні
    вул. Лисенка, 2
    01034, Київ
    Тел.: 8 (044) 490 6671/2/3
    Факс: 8 (044) 490 6670
    Ел. пошта: yyurova@worldbank.org


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю