Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Ніна Карпачова вимагає від Уряду справедливості

12 лютого, 2004 р.

    Уповноважений з прав людини глибоко стурбована загостренням соціальної напруги у суспільстві, яке виникло після того, як з 1 січня поточного року вступив у дію Закон України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. У численних зверненнях до Ніни Карпачової пенсіонери висловлюють розчарування, а часом і обурення окремими його положеннями.
    Закон, який мав би забезпечити мінімальні потреби найменш соціально захищених верств населення - пенсіонерів усіх категорій - не виправдав їхніх сподівань на реальне покращання матеріального становища, у чому Уряд постійно переконував суспільство. За інформацією, яка надходить до Уповноваженого, фактичне збільшення перерахованих пенсій для більшості пенсіонерів України становить лише до 10 гривень на місяць.
    Особливі нарікання у пенсіонерів викликає застосування у п.2 постанови Кабінету Міністрів України №1783 від 20.11.2003р. показника середньої заробітної плати за 2002 рік на рівні 306,45 грн., прийнятого як базового для перерахунку пенсій, проте за офіційною інформацією Державного комітету статистики України та Міністерства праці та соціальної політики, розмір середньомісячної заробітної плати у 2002 році по Україні склав 376,38 грн. Тому громадяни обґрунтовано вважають, що таким рішенням Уряд незаконно знизив на 70 гривень показник середньої заробітної плати, який приймається для перерахунку пенсій відповідно до статті 43 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.
    Несправедливе ставлення до пенсіонерів змусило українського Омбудсмана звернутися з Поданням до Прем’єр-міністра України Віктора Януковича, в якому, зокрема, говориться, що за інформацією Пенсійного фонду України, право на збільшення пенсій при їх перерахунку отримали майже 30 відсотків пенсіонерів. При цьому різниця розмірів пенсій для цієї частини пенсіонерів коливається від 20 до більш ніж 1000 гривень. Поряд з цим, 9 млн. 700 тис. пенсіонерів практично не відчули ніяких реальних результатів запровадження нового пенсійного закону. Ніна Карпачова відзначає негативний вплив такої несправедливості на морально-психологічний клімат в державі і загострення соціальної напруги між різними категоріями пенсіонерів.
    Омбудсман звертає увагу Уряду на те, що зменшення базового показника середньої заробітної плати за 2002 рік, прийнятого для перерахунку пенсій, призначених до 1 січня 2004 року, призвело до заниження розмірів перерахованих пенсій і відповідно - до масового порушення конституційних прав громадян на належний соціальний захист.
    З метою поновлення конституційних прав громадян на належний соціальний захист, Ніна Карпачова вимагає від Уряду внести зміни до постанови Кабінету Міністрів України №1783 від 20 листопада 2003 року “Про заходи щодо поліпшення пенсійного забезпечення громадян” - встановити базовий показник середньої заробітної плати за 2002 рік, прийнятий для перерахунку пенсій, у розмірі, обчисленому Державним комітетом статистики, а саме - 376, 38 гривні.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю