Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


На минулому тижні набув розвитку скандал, що спалахнув ще наприкінці минулого року через оприлюднення результатів соціологічного дослідження, проведеного європейською статистичною службою в країнах ЄС у жовтні 2003 р.

12 лютого, 2004 р.

    Дані опитування засвідчили, що 59 відсотків європейців вважають Ізраїль країною, яка представляє найбільшу загрозу миру у світі. На додаток, як стало відомо пізніше, Європейський моніторинговий центр з проблем расизму та ксенофобії вирішив не публікувати результатів іншого дослідження, дані якого вказували, що саме мусульманські та про-палестинські групи стоять за більшістю антисемітських інцидентів.
    Суперечка набула нових обертів після того, як Президент Всесвітнього єврейського конгресу Едгар М. Бронфман (Edgar F. Bronfman) та Президент Європейського єврейського конгресу Кобі Венатофф (Cobi Benatoff) направили листа до 'Файненшл Таймс' (Financial Times), в якому звинуватили Брюссель в антисемітизмі, а також у цензурі, яка на їх погляд, мала місце у випадку неопублікування другого дослідження.
    Президент Єврокомісії Р.Проді у негайному листі-відповіді лідерам двох найбільших єврейських організацій зазначив, що він 'здивований і шокований' їхніми коментарями, наголосивши, що Єврокомісія не є відповідальною за рішення публікувати дані дослідження, оскільки моніторинговий центр є автономною організацією. Він також відзначив своє незадоволення продемонстрованим ставленням до Брюсселю єврейських організацій, додавши, що це змушує його відмовитися від запланованого і погодженого зі згаданими єврейськими організаціями семінару з проблем анти-семітизму, який був запланований на лютий.
    Суперечку вдалося залагодити лише після того, як до Брюсселю з Нью-Йорку на переговори з Р.Проді прибув Голова Керівної ради Світового європейського конгресу Ізраель Зінгер (Israel Singer). 'ЄвроНьюз' повідомив, що І.Зінгер не приніс офіційні вибачення Р.Проді за статтю своїх колег, в якій Єврокомісію було звинувачено у потуранні антисемітизму, однак наголосив, що міжнародні єврейські організації пов'язують свої сподівання на подолання антисемітських настроїв в Європі саме з діяльністю відомства Р.Проді. Підготовка до проведення семінару з проблем антисемітизму була поновлена.
    
    Джерело: Сайт www.ukraine-eu.mfa.gov.ua


Чи порушуються державою права людини під час дії карантину?
Так
Ні
Це є необхідністю