Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Пропозиція ЄС в галузі освіти для України

20 вересня, 2005 р.

    *** Спільна прес конференція з поточних програм ЄС в галузі освіти для України відбудеться
    22 вересня 2005, 12.00
    в приміщенні Національного транспортного університету України,
    вул. Суворова 1.
    Прес конференція відбувається в межах інформаційних днів щодо освітніх програм ЄС для України. Проводитимуть прес конференцію п. Ієн Боуг, Голова Представництва Європейської Комісії в Україні, п. Михайло Степко, Заступник Міністра освіти і науки України, та п. Аугусто Гонсалес, Керівник відділу Генерального Директорату з питань освіти і культури Європейської Комісії.
    З питань акредитації звертайтесь до пані Оксани Хошва, тел: 8050384718 або hoshva@keycommunications.com.ua
    Загальна інформація
    З 19 по 22 вересня 2005 Представництво Європейської Комісії в Україні буде проводити щорічні інформаційні дні з питань освітніх можливостей ЄС для України в Києві, Донецьку та Івано-Франківську. Метою Інформаційних днів є ознайомлення представників і студентів вищих учбових закладів України із, зокрема, програмами Темпус і Еразмус Мундус, а також – процедурами подачі заявок на участь. З цього приводу група експертів ЄС під головуванням п. Аугусто Гонсалеса, Керівника відділу Генерального Директорату з питань освіти і культури Європейської Комісії проводитиме зустрічі із українськими експертами і керівниками уряду з метою обговорення питань, що становлять спільний інтерес в галузі освіти.
    Згідно положень Плану Дій ЄС-Україна, що його було підписано 21 лютого 2005 року, ЄС надаватиме підтримку Україні у питаннях реформування і вдосконалення системи освіти і підготовки з метою наближення до стандартів і практик ЄС. Наразі для українс! ьких сту дентів і викладачів ВУЗів відкрито цілий ряд програм ЄС: Темпус (Транс-Європейська програма мобільності для студентів ВУЗів), Еразмус Мундус (програма стипендій для студентів-випускників та дослідників) та Жан Моне (програма грантів для надання допомоги академічним закладам в реалізації проектів Європейської інтеграції).
    Темпус
    В період 1997-2006 виділено 45, 5 млн. Євро для реалізації проектів в різних сферах вищої освіти в Україні в межах програми ТЕМПУС. Наразі, було реалізовано, або продовжується впровадження 98 спільних Європейських проектів, 11 структурних і додаткових заходів, спрямованих на реформування сфери вищої освіти в Україні. Окрім цього, 84 українських дослідники отримали індивідуальні гранти для забезпечення мобільності. Загалом, наразі 226 ВУЗів, підприємств, установ і інших організацій взяли участь в спільних Європейських проектах і структурних і додаткових заходах.
    Сьогодні проекти Темпус виконуються в таких областях України: Одеській, Дніпропетровській, Донецькій, Львівській, Закарпатській, Житомирській, Херсонській, Тернопільській, АР Крим, та місті Києві.
    Заходи програми Жан Моне
    В Україні, в Донецькому Національному Університеті наразі було виконано два модулі Жана Моне:
    ° Модуль Жана Моне "Засад законодавства ЄС " - проф. Роман ПЕТРОВ.
    ° Модуль Жана Моне "Досягнення і перспективи Європейської освітньої і науково-технологічної інтеграції " – Др. Микола ШЕСТАВІН
    В 2005 році Ужгородському Національному Університету було надано однин додатковий модуль:
    ° Модуль Жана Моне: "Розширення Європейського Союзу і сусідська політики ", що буде викладатися проф. Мирославою ЛЕНДЕЛ.
    Еразмус Мундус
    В 2005-20! 06 Європ ейські університети привітають 23 українських випускники і наукових співробітники, що навчатимуться і викладатимуть в країнах ЄС. Студенти проходитимуть навчання в Європі протягом одного-двох років для отримання Європейського магістерського ступеня за одним із 35 магістерських курсів Еразмус Мундус. Вони проходитимуть навчання в щонайменше двох університетах двох різних країн, що також дасть їм змогу ознайомитись із культурою, мовами і Європейським способом життя.
    Інформаційні дні – дати проведення:
    Київ
    22 вересня 2005
    Національний транспортний університет України, Київ, вул. Суворова 1
    Контакти: п. Олександр Балах, Проректор,
    тел.+38 044 280 83 79
    Івано-Франківськ
    21 вересня 2005
    Національний технічний університет нафти та газу,
    Івано-Франківськ, вул. Карпатська 15
    Контакти: п. Федір Козак,
    Проректор,
    тел +38 03422 421 11
    Донецьк
    19 вересня 2005 Національний технічний університет, 58 Донецьк, вул. Артема 58
    Контакти: п. Євген Башков,
    Проректор,
    тел. +38 062 295 35 67
    Більш докладну інформацію про програму можна отримати: http://www.delukr.cec.eu.int/site/page5666.html ! (тільки англійською).
    За більш докладною інформацією звертайтесь, будь ласка, до пані Аньє Шуберт, координатора з питань преси та інформації, в Представництві Європейської Комісії в Україні за тел.: (044) 253 30 20 or anje.schubert@cec.eu.int.


Чи підтримуєте ви приватизацію сільгоспземель?
Так
Ні
Треба подовжити мораторій