Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Відкриття роботи Прикордонної місії Європейської Комісії у Республіці Молдова та Україні

3 жовтня, 2005 р.

    На 7 жовтня 2005 року заплановано підписання Меморандуму про взаєморозуміння щодо Прикордонної місії Європейської Комісії у Республіці Молдова та Україні. Меморандум підпишуть Комісар ЄС з питань зовнішніх зносин і Європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер, Міністр закордонних справ Молдови Андрій Стратан і Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк. Метою зазначеної Місії є запобігання транскордонній злочинності через надання консультацій та проведення тренінгів для підвищення спроможності прикордонних і митних служб Молдови та України.
    Представники ЗМІ запрошуються взяти участь у церемонії підписання Меморандуму у п’ятницю 7 жовтня 2005 року, о 12:00 у прикордонному пункті Паланка на українсько-молдовському кордоні.
    Місія має розпочати свою роботу 1 грудня 2005 року. Мандат Місії розраховано на два роки з можливістю подовження. Вартість Місії 7 млн. євро. Місію виконуватимуть 50 посадовців прикордонної та митної служб країн ЄС, а також постійний персонал Місії у складі 10 чоловік.
    Місія складатиметься з мобільних груп, які проводитимуть трені! нги на р обочих місцях для молдовських і українських посадовців з метою посилення спроможності служб двох країн для здійснення ефективного контролю та нагляду і зниження ризику транскордонної злочинної діяльності, такої як торгівля людьми, контрабанда, розповсюдження зброї та митне шахрайство.
    Ціль Місії полягає у тому, щоб посилити впевненість і транскордонну співпрацю та обмін інформацією між двома країнами. Очікується, що таке вдосконалення співпраці щодо прикордонних питань може також допомогти створити необхідний клімат для урегулювання конфлікту в Придністров’ї.
    Місія працюватиме в основному на українсько-молдовському державному кордоні. Прикордонна співпраця та зусилля, спрямовані на вирішення замороженого придністровського конфлікту, передбачені Планами дій Європейської політики сусідства, що були узгоджені з обома країнами цього року.
    Підписання зазначеного Меморандуму здійснюється на вимогу Президента України Віктора Ющенка та Президента Молдови Володимира Вороніна, яку обидва президенти висловили минулого червня.
    Для отримання більш детальної інформації, звертайтеся до координатора з питань преси та інформації пані Аньє Шуберт (за телефоном: (044) 253 30 20, моб. +380667365452 або +373 69499617.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю