Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Презентація фільму

10 жовтня, 2005 р.

    12 жовтня 2005 року у Києві відбудеться презентація документального фільму "Хто заспіває колискову...", створеного Українським Освітнім Центром Реформ за фінансової підтримки Українського Жіночого Фонду.
    
    Час та місце презентації: 12 жовтня 2005 року в Українському Домі о 18,30 (вул. Хрещатик, 2, 5-й поверх).
    
    Фільм присвячено темі розподілу ролей у родині та участі батька у вихованні дитини.
    
    Як забезпечити жінкам і чоловікам рівні можливості в економічній сфері і, разом з тим, створити умови для поєднання трудової діяльності зі своїми батьківськими обов‘язками? На ринку праці жінки не поступаються чоловікам ні в рівні освіти, ні в рівні кваліфікації. Але реалізація цих можливостей значною мірою залежить від того, як будуть перерозподілені між жінкою і чоловіком сімейні обов‘язки. Мова не йде про традиційну “чоловічу” та “жіночу” роботу, йдеться про спільну відповідальність.
    Чи є батьківська відпустка по догляду за дитиною одним зі шляхів у вирішенні цієї проблеми? Аби наблизити її до реалій і потреб пересічних громадян, зацікавити їх перевагами спільної участі у вихованні дітей, автори фільму піднімають цю викличну і, разом з тим, життєво необхідну тему.
    
    У країнах Європейського Союзу відпустка батька по догляду за новонародженою дитиною є нормою, яка набуває все більшого поширення, стає ознакою сучасного європейського життя, його стандартом, частиною культури. Існування такої норми, в суспільстві знижує ризик для жінок при працевлаштуванні та кар‘єрному рості, а також змінює ставлення до того, що внесок до сімейного бюджету є преференцією лише чоловіка.
    
    Хоча в нашій країні держава надає право декретної відпустки не тільки мамам, “чоловіки-декретники” все ще є екзотичним явищем, а право батька по догляду за дитиною є лише номінальним правом . Але герої фільму довели, що цим правом можна скористатись і від цього виграє і дитина, і родина, що практичне застосування ґендерних підходів стає запорукою розвитку демократичних цінностей в державі.
    
    Автор : Ярослава Шуляк yasya@uwf.kiev.ua


Чи підтримуєте ви приватизацію сільгоспземель?
Так
Ні
Треба подовжити мораторій