Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Україна готується до реалізації механізмів Кіотського протоколу

15 жовтня, 2005 р.

    Дводенний семінар, присвячений проектам спільного впровадження (СВ) та системі реєстрів парникових газів (ПГ), відбувся 29-30 вересня в м. Одеса. Семінар було організовано в рамках проекту ТАСІС Європейського Союзу, що спрямований на підтримку виконання Україною та Білоруссю зобов’язань по Кіотському протоколу («Технічна підтримка процесу виконання Україною та Білоруссю зобов’язань щодо стримування глобальної зміни клімату»). Організаторами семінару виступили члени консорціуму з реалізації проекту – фірма ICF Consulting та Агентство з раціонального використання енергії та екології (АРЕНА-ЕСО) під патронатом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України.
    Темою першого дня були останні розробки з питань національної політики в сфері СВ в Україні та Білорусі, другий день був присвячений проблемам створення реєстрів парникових газів (ПГ) в обох країнах.
    В семінарі взяли участь та виступили з доповідями ккомпетентні представники урядів України та Білорусі. За допомогою ЄС уряд України підготував проект процедури СВ на національному рівні: Міністерство охорони навколишнього природного середовища України буде надавати листи підтримки й схвалення для проектів спільного впровадження (СВ), а Центр з питань зміни клімату буде координатором проектів СВ. Передбачається, що вже наприкінці 2005 року потенційні власники проектів матимуть змогу звернутись за отриманням листа схвалення проекту. Очікується також, що у вересні 2006 року, Україна досягне відповідності критеріям Варіанту 1 механізму СВ. Кіотський протокол в Білорусі набуде юридичної сили 24 листопада 2005 року, і уряд цієї країни передбачає, що до кінця 2006 року всі необхідні заходи щодо втілення Кіотського протоколу в життя буде проведено.
    Представники покупців на вуглецевому ринку з Канади, Японії та Великобританії, які доповідали на семінарі, наголосили, що дуже важ! ливо шви дше створити спрощені процедури СВ для України та Білорусі, оскільки вікно можливостей роботи за СВ проектами може закритися, якщо не буде введено в дію іншу кліматичну угоду на період після 2012 року. Вони також пояснили, як структурувати вуглецеві угоди високої якості з точки зору розподілу ризиків між покупцем та продавцем.
    Керівники та спеціалісти близько 20 великих підприємств України, що функціонують у таких галузях, як виробництво теплової та електричної енергії, комунальне теплопостачання, нафтогазова, цементна промисловість, видобуток вугілля, металургійна промисловість та лісове господарство, зробили огляд можливостей впровадження проектів СВ на їх підприємствах. З їх виступів стало зрозуміло, що існує великий потенціал скорочення викидів ПГ у всіх представлених секторах економіки, й проектні пропозиції СВ вже знаходяться на стадії обговорення.
    Протягом другого дня семінару розглядались проекти структурних систем реєстру ПГ для України та Білорусі. Представники французької, британської та австрійської систем реєстру ПГ розповіли слухачам про переваги та функціонування своїх систем.
    Офіційні особи й експерти з України, Білорусі та Росії, що відповідають в своїх країнах за створення реєстру, розповіли про існуючий інституційний потенціал з точки зору впровадження реєстру ПГ.
    На семінарі також були презентовані можливості роботи Схеми Зелених Інвестицій (GIS) (з акцентом на роботі Світового Банку щодо здійснення GIS в Болгарії та Румунії) та перспективи створення внутрішньої Схеми Торгівлі Викидами в Україні.
    У цілому на семінарі була надана вичерпна та сучасна оцінка існуючого стану законодавства з питань СВ та реєстрів ПГ в Україні та Білорусі. Семінар став місцем, де зустрілись для обміну думками представники регулюючих структур та виконавців, яки діють на вуглецевих ринках, що народжуються в Україні та Білорусі. Він створив основи для подальшого співробітництва цих дійових осіб.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю