Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Європейська Комісія запроваджує План D щодо демократії, діалогу та дебатів

17 жовтня, 2005 р.

    Європейська Комісія запровадила План D щодо демократії, діалогу та дебатів, я! кий закл адає підвалини для глибокого діалогу стосовно майбутнього Європи, що відбуватиметься протягом найближчих місяців. Після того, як Франція та Голландія проголосували проти Європейської Конституції, глави урядів закликали до “періоду роздумів” для того, щоб провести широке обговорення у кожній країні ЄС. Такі національні обговорення будуть організовуватися національними урядами, але Європейська Комісія має відігравати ключову роль у полегшенні цього процесу. План D Європейської Комісії щодо демократії, діалогу та дебатів утворює рамки, у яких національні уряди проводитимуть дебати щодо майбутнього Європи у 25 країнах ЄС. Головна мета цих дебатів полягає у тому, щоб побудувати новий політичний консенсус щодо такої політики, яка б дала змогу належним чином підготувати Європу до викликів ХХІ-го століття.
    Сьогодні, повідомляючи про запровадження зазначеного Плану, Віце-президент Європейської Комісії з питань інституційних відносин і стратегії комунікації Марго Вальстрьом сказала: “План D – це дебати, діалог і слухання. Це засіб пристосування політичних ідей для розробки змін. Перед лицем викликів глобалізації люди ставлять складні запитання щодо безпеки роботи та пенсій, щодо міграції та життєвого рівня. Європа мусить оновитися так, щоб стати частиною відповіді на ці виклики. Мета Плану D полягає у тому, щоб додати більше демократії Європейському Союзу та стимулювати ширший публічний діалог і досягнути нової згоди щодо майбутнього напрямку ЄС. Тепер країни ЄС повинні вдихнути життя у цей процес. Я сьогодні звертаюся до національних урядів, щоб вони скористалися цією нагодою, розпочали дебати та стали мотором перетворення Європи.”
    Основні елементи Плану D:
    Стимулювання дебатів
    Всі країни ЄС поручилися провести широкі національні обговорення щодо майбутнього Європи. Такі національні обговорення утворюють основу Плану D – у цьому відношенні роль Європейської Комісії полягає у тому, щоб! допомаг ати країнам ЄС, а не підміняти їх у цьому процесі. Однак План D забезпечує спільні рамки для дебатів, що проходитимуть у 25 країнах ЄС, зокрема що стосується потенційних моделей і структур, якими можуть скористатися національні уряди (наприклад, Національний форум Ірландії), а також певних спільних процесів і тем.
    Зворотній зв’язок
    Європейською Комісією буде забезпечено зворотній зв’язок. Вперше такий зв’язок буде встановлено у квітні 2006 року. На 9 травня 2006 року заплановано Європейську Конференцію щодо майбутнього Європи. Під час цієї конференції буде підбито основні підсумки проведених дебатів. Європейська Комісія підготує зведений звіт про результати національних дебатів до проведення червневого засідання Європейської Ради у 2006 році під головуванням Австрії. Кінцевим результатом цього процесу має стати конкретна дорожня карта щодо майбутнього Європи.
    Ключові ініціативи для посилення діалогу
    Європейська Комісія пропонує 13 конкретних ініціатив на європейському рівні для стимулювання ширшого громадського діалогу, заохочення участі громадян у цьому діалозі та проведення справжньої дискусії щодо європейської політики. Європейська Комісія прагнутиме співпрацювати з Європейським Парламентом та іншим органами ЄС. Ці дії включатимуть часті відвідини Комісарами ЄС країн ЄС, підтримку громадянських проектів у країнах ЄС, підвищення відкритості процедур Ради ЄС, сильнішу присутність Комісарів у національних Парламентах, створення мережі “Європейських послів доброї волі” для підвищення статусу європейських дебатів, а також поновлення підтримки проектів заохочення участі виборців. Ці ініціативи будуть впроваджуватися впродовж строку повноважень Європейської Комісії, очолюваної Президентом Баррозу, та після його завершення.


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати