Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


УКРАЇНСЬКЕ ТОВАРИСТВО ОХОРОНИ ПТАХІВ ЗАКЛИКАЄ НЕ ЗНИЩУВАТИ ДИКИХ ПТАХІВ

11 листопада, 2005 р.

    *** Останнім часом лунають заклики, а в деяких областях України почався "контрольний відстріл" диких птахів з метою виявлення пташиного грипу на території нашої країни. Така позиція є абсолютно необґрунтованою, і може завдати значної шкоди як популяціям диких птахів, так і людині.
    
    Знищення диких птахів не допоможе попередити або контролювати появу спалахів пташиного грипу. Україна знаходиться на перехресті міграційних шляхів. Через територію нашої країни летять птахи з південно-західного та східного Сибіру, з південної та західної Європи. Дикі птахи, які перенесли вірус грипу із західного Сибіру в Туреччину та Румунію, також пролітали через територію України по Азово-Чорноморському міграційному шляху. І хоча ще не зареєстровано спалахів пташиного грипу в Україні, проте можна однозначно стверджувати, що уражені птахи вже пролітали через територію нашої країни, і пташиний грип присутній в Україні.
    
    Намагання контролювати поширення вірусу пташиного грипу за допомогою знищення диких птахів у природі сприятиме ще ширшому розповсюдженню вірусу. Такі поспішні заходи можуть завдати значної шкоди птахам і біорізноманіттю, водночас підвищуючи ризик для людей. Відлякані відстрілом птахи змушені будуть залишити свої традиційні місця перебування та міграційні маршрути, що сприятиме поширенню вірусу в інші місцевості на більші відстані, наражатиме здорових птахів на стрес і понижуватиме опір птахів до захворювання.
    
    Міжнародна організація BirdLife International вважає, що контроль поширення захворювань серед диких тварин за допомогою відбраковування виявляється успішним лише у випадку низьких рівнів передачі захворювання, що реєструється серед одного виду тварин, спалахи якого обмежені невеликою площею поширення. Жодна з цих умов не відповідає поширенню вірусу типу H5N1: а) пташиний грип є надзвичайно заразним, б) інфікованими виявилися різні види птахів, в) захворювання поширилося на великий території центральної та південної Азії.
    
    Позиція Українського товариства охорони птахів щодо недоцільності відстрілу диких птахів співпадає з позицією Всесвітньої організації охорони здоров’я, Організації ООН з продовольства та сільського господарства та Всесвітньою організацією зі здоров’я тварин, які вважають, що контроль поширення пташиного грипу серед диких птахів шляхом їх знищення є недоцільним і не повинен застосовуватися.
    
    Відстріл диких птахів, частина з яких є зникаючими, або зрізання дерев чи висушування водно–болотних угідь для знищення місць їх перебування лише спонукає птахів до переміщення і пошуку нових, більш безпечних для них територій і понизить опірність їх організму до захворювання.
    
    Знизити ризик передачі вірусу від диких птахів до свійської птиці допоможе посилення заходів із біобезпеки, зокрема ізолювання свійської птиці від контактів з дикими птахами; не використовувати водойми, де трапляються дикі птахи, для випасу домашньої птиці; заборонити полювання на всій території України.
    
    Людмила Яскевич, Оксана Осадча
    Українське товариство охорони птахів
    пр. Ак. Глушкова, 65 , 03187 Київ
    а/с 33, 01103 Київ
    Тел.: +38(044)284 7131
    Інтернет-сайт: www.birdlife.org.ua


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю