Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ БОРОТЬБИ З ВІЛ/СНІД 2005:

30 листопада, 2005 р.

    Головні досягнення року у протидії епідемії ВІЛ/СНІД в Україні:
    збільшення кількості пацієнтів, які отримують життєво необхідне лікування, до 3000 осіб;
    фінансова та технічна підтримка 150 неурядових організацій у регіонах створила нову громадську силу протидії епідемії ВІЛ/СНІД в Україні.
    
    «Сьогодні в нас є не лише проблеми, сьогодні в нас є результати, – говорить виконавчий директор Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні Андрій Клепіков, – ми відпрацювали першу частину програми Глобального фонду по максимуму, на 100%, й Україна отримала кошти на наступні три роки у сумі понад 67 млн доларів США».
    
    Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД реалізує дві найбільші програми протидії епідемії ВІЛ/СНІД в Україні – «Подолання епідемії ВІЛ/СНІД в Україні» за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІД, туберкульозом та малярією та «Посилення відповіді на епідемію ВІЛ/СНІД в Україні шляхом надання послуг та інформації (САНРАЙЗ)» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку. За попередні півтора роки ми реалізували програми з сукупним бюджетом понад 24 млн доларів США, досягнувши наступних результатів:
    
    до антиретровірусної терапії залучено понад 2700 ВІЛ-позитивних осіб;
    замісну підтримуючу терапію отримують близько 100 осіб;
    понад 300 медичних установ отримали препарати та обладнання, закуплені Альянсом;
    було реалізовано понад 250 грантів та програмних контрактів;
    відбулося значне розширення переліку послуг з профілактики ВІЛ: послугами з профілактики охоплено 70 645 споживачів ін’єкційних наркотиків, 8157 жінок комерційного сексу, 1724 чоловіки, які мають секс з чоловіками, 8181 засуджених;
    навчанням на засадах життєвих навичок безпечної поведінки охоплені учні близько 8000 шкіл. У вересні 2005 року понад 180 тисяч українських школярів-п’ятикласників одержали підручник з предмету «Основи здоров’я», що вміщує розділ, присвячений проблемі ВІЛ/СНІД.
    Сьогодні ця робота вже дає найбільш очікувані результати: завдяки початку програми лікування в Україні зафіксовано тенденцію до зниження рівня смертності від ВІЛ/СНІД (дані Українського центру профілактики і боротьби зі СНІД Міністерства охорони здоров’я України).
    Фактично, виконано більше, ніж було заплановано. Ці досягнення стали можливими завдяки підтримці з боку донорів; ефективним робочим стосункам із Міністерством охорони здоров’я України, Міністерством освіти і науки України, Українським центром профілактики і боротьби зі СНІД, іншими державними установами; відданості та професіоналізму медичних працівників; стратегічному партнерству із Всеукраїнською мережею людей, які живуть з ВІЛ/СНІД; колективній роботі над усіма ключовими завданнями всіх провідних організацій, що працюють у галузі ВІЛ/СНІД; зрештою, сердечному емоційному зв’язку з людьми, заради яких працює Альянс.
    
    В українських ВІЛ-сервісних організацій попереду ще більш відповідальні завдання, від виконання яких, фактично, залежить майбутнє України. Альянс, який підписав угоду з Глобальним фондом на наступні три роки, взяв на себе максимальні зобов’язання. Станом на жовтень 2008 року:
    
    6 000 пацієнтів отримуватимуть антиретровірусну терапію (АРТ);
    6 000 споживачів ін’єкційних наркотиків матимуть доступ до замісної підтримуючої терапії (1250 з них – одночасно з АРТ);
    12 200 вагітних жінок зможуть пройти курс запобігання передачі вірусу від матері до дитини;
    26 300 людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, матимуть доступ до позалікарняного догляду та підтримки;
    150 000 споживачів ін’єкційних наркотиків зможуть скористатися профілактичними послугами.
    
    Проте, щоб радикально змінити загрозливу динаміку епідемії в Україні, необхідне визнання проблеми ВІЛ/СНІД на рівні вищого керівництва держави: забезпечення належного рівня фінансування, адекватна відповідь на проблемні питання всупереч деяким стереотипам та забобонам. Наше майбутнє залежить від того, наскільки ми будемо наполегливими й щирими. Успішність протистояння епідемії ВІЛ/СНІД в нашій країні залежить від того, наскільки ми будемо ефективними в реалізації найбільш складних компонентів роботи, якими є:
    
    впровадження програм замісної терапії для споживачів ін’єкційних наркотиків із застосуванням препаратів-замінників (бупренорфіну та метадону);
    широкомасштабне охоплення профілактичними послугами споживачів ін’єкційних наркотиків, які залишаються найбільш уразливою до ВІЛ/СНІД групою;
    доступ до лікування для тих ВІЛ-позитивних людей, які мають супутні захворювання, насамперед туберкульоз.
    
    1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІД. Цей день – нагадування усім нам, що годі придивлятися, годі розмірковувати, годі наважуватися. Час діяти!
    
    Додаткова інформація про Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні:
    
    Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні є найбільшою неурядовою організацією у сфері боротьби з епідемією ВІЛ/СНІД в Україні, яка має унікальний досвід і спеціалізується на роботі з уразливими групами, неурядовими організаціями та громадянським суспільством. З 2004 року Альянс є виконавцем проекту, який фінансується Глобальним фондом для боротьби зі СНІД, туберкульозом та малярією. Наприкінці вересня 2005 року було укладено новий трирічний договір на суму 55.5 млн євро, підписаний між Міжнародним Альянсом з ВІЛ/СНІД та Глобальним фондом. Таким чином Альянс продовжуватиме відігравати роль основного реципієнта гранту для України та розвиватиме вагомі досягнення останніх 18 місяців. Ми й надалі плануємо розширювати взаємодію з Національною координаційною радою з питань запобігання поширенню ВІЛ-інфекції/СНІД. Зокрема, в середині наступного року заплановано передати частину програми (закупівля медпрепаратів, лікування та національний моніторинг) другому основному реципієнту, якого визначить Уряд України.
    Діяльність Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Одеській області
    
    Для Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні робота в Одеській області нині є й на найближчі три роки залишиться пріоритетною. За попередні півтора року Альянс спрямував в Одеську область на роботу з ВІЛ/СНІД понад 2 мільйони 300 тисяч доларів США у вигляді грантів, ліків та обладнання. Наша спільна робота стане ще більш потужною, оскільки Одеса і область є одним з пріоритетних регіонів для програм протидії ВІЛ/СНІД, які реалізуються в Україні за підтримки міжнародних донорів. Загальний бюджет програм на наступні три роки для України в цілому складе понад 70 млн доларів США.
    
    Епідеміологічна ситуація в Одеському регіоні залишається однією з найскладніших у країні за кількістю виявлених ВІЛ-інфікованих та кількістю нових випадків інфікування ВІЛ. За даними Українського Центру профілактики та боротьби зі СНІД за весь період епідемії в Одеській області зареєстровано 11 686 випадків інфікування ВІЛ, щомісяця в області реєструється близько 110 нових випадків ВІЛ-інфекції. Проте, за оцінками експертів, це лише 10 частина всіх випадків інфікування. Тому для Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні Одеська область є пріоритетною для діяльності з лікування, догляду та підтримки людей, що живуть з ВІЛ/СНІД, і профілактики ВІЛ-інфекції/СНІД.
    
    За останні півтора роки за підтримки Альянсу розпочалися програми, на які чекали роками. Сьогодні в області отримують антиретровірусне лікування 373 дорослих та 53 дитини, хворі на ВІЛ/СНІД. 158 вагітних жінок пройшли курс запобігання передачі вірусу від матері до дитини. Програми реалізуються фактично по всій області – загалом 33 медичні заклади отримали АРВ-препарати, надані Міжнародним Альянсом з ВІЛ/СНІД в Україні в якості гуманітарної допомоги.
    
    Окрім підтримки в лікуванні, закупівлі медикаментів для антиретровірусної терапії та медичного обладнання, Альянс додатково підтримав в Одеському регіоні програми з профілактики ВІЛ/СНІД, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих та інформаційно-освітні проекти для учнівської молоді і загального населення на суму понад 752 000 доларів США. За підтримки Альянсу успішно реалізуються програми в Одесі, Любашівці, Южному, Іллічівську та Біляєвському районі. У цій діяльності безпосередньо взяли активну участь 9 ВІЛ-сервісних організацій. Завдяки їхнім зусиллям, профілактичними заходами серед уразливих до епідемії груп вже охоплено понад 8 200 споживачів ін’єкційних наркотиків та понад 3 100 жінок секс-бізнесу. Понад 1 240 ВІЛ-позитивних людей отримали послуги з позалікарняного догляду та підтримки.
    
    На сьогоднішній день Альянс продовжує інтенсивно працювати в Одеському регіоні в тісному партнерстві з регіональними центрами СНІД, багатьма іншими державними, громадськими та благодійними ВІЛ-сервісними організаціями, організаціями ВІЛ-позитивних людей, без яких неможливо протистояти епідемії та адресувати ті складні проблеми, які ще потребують вирішення та нашої спільної наполегливої праці.
    
    Ми впевнені, що об’єднавши зусилля, ми змінимо ситуацію на краще!


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю