Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Президент Європейської Комісії Жузе Мануель

1 грудня, 2005 р.

    Баррозу візьме участь у самміті Україна-ЄС у Києві 1 грудня: Європейська Комісія пропонує надати Україні статус країни з ринковою економікою
    Україна та ЄС проведуть свій перший Самміт після Помаранчевої революції 1 грудня у Києві. Самміт відбудеться у важливий момент для процесу реформ в Україні. Він покаже, що було досягнуто під керівництвом нової влади в Україні, а також прогрес, досягнутий у впровадженні Плану дій Європейської політики сусідства, за допомогою якого ЄС підтримує реформи, що впроваджуються в Україні. Під час Самміту буде також підписано три угоди між Україною та ЄС: меморандум про взаєморозуміння щодо енергетичної співпраці та угоди про співпрацю у рамках програми „Галілео” та у галузі цивільної авіації. Очікується, що під час цього Самміту буде зроблено заяву про те, що Україна тепер відповідає усім технічним критеріям статусу країни з ринковою економікою.
    З нагоди проведення Самміту Україна-ЄС Президент Європейської Комісії Жузе Мануель Баррозу сказав: „Україна пройшла довгий шлях за дуже короткий час. Її лідери рішуче налаштовані долати багато викликів, що стоять перед ними. Наступним вкрай важливим кроком стане проведення вільних і чесних виборів у березні наступного року. Європейський Союз налаштований і надалі допомагати Україні тісніше інтегруватися з ЄС за допомогою Європейської політики сусідства. Ми дотрималися даної нами обіцянки розпочати переговори про спрощення візового режиму у 2005 році, і я з нетерпінням чекаю на можливість повідомити Президента Ющенка про наш намір надати Україні статус країни з ринковою економікою”.
    Під час Самміту з боку ЄС буде зроблено заяву про те, що Україна відповідає усім технічним критеріям щодо надання їй статусу країни з ринковою економікою для цілей захисних торгових розслідувань. Цей статус буде надано як тільки будуть завершені усі відповідні процедури. ЄС ще раз наголосить на рішучій підтримці швидкого входження України до СОТ та звернеться до уряду із заохоченням вирішити ті відкриті питання, що залишилися, для того, щоб можна було розпочати роботу над поглибленням економічної інтеграції між Україною та ЄС шляхом створення зони вільної торгівлі.
    Україна та ЄС підпишуть меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці в енергетичній галузі. Цей меморандум передбачає посилення співпраці з усіх енергетичних питань, включаючи щодо електроенергії, нафти, газу та вугілля зі стратегічною перспективою майбутньої інтеграції енергетичних ринків України та ЄС. Буде також підписано дві інші угоди: про участь України у програмі „Галілео”, що є європейською глобальною системою супутникової навігації, та про тіснішу співпрацю з питань авіації.
    Під час Самміту буде відзначено успіхи, досягнуті у відносинах між Україною та ЄС протягом року, що минає. Серед таких успіхів буде названо початок переговорів про спрощення зони вільної торгівлі, яка має спростити поїздки українців до Європи. Було також досягнуто прогресу щодо угоди, яка вимагатиме від України повторного прийняття у себе мігрантів, які нелегально прибувають в ЄС. Очікується, що обидві угоди будуть укладені та набудуть чинності одночасно, тому планується завершити ці спарені переговори настільки швидко, наскільки можливо.
    Також було досягнуто хороших успіхів у сфері співпраці з питань безпеки. Нині Україна бере участь у двох антикризових операціях під проводом ЄС, відповідно у Боснії та Колишній Югославській Республіці Македонія. ЄС також вітає зусилля України у напрямку знайдення рішення для врегулювання придністровського конфлікту. Напередодні Самміту ЄС відкрив Місію з надання допомоги на українсько-молдовському кордоні, головним завданням якої є підвищення спроможності прикордонних і митних служб вздовж кордону між Україною та Молдовою, включаючи його придністровську ділянку.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю