Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Україна та ЄС підписують угоду про систему „Галілео”

2 грудня, 2005 р.

    На урядовій зустрічі під час Самміту Україна-ЄС було розширено партнерство між Україною та ЄС, яке тепер включає співробітництво у рамках європейської програми супутникової радіонавігації „Галілео”. Угоду було підписано сьогодні у Києві Прем’єр-міністром України Юрієм Єхануровим з боку Української сторони та Прем’єр-міністром Об’єднаного Королівства Великобританії та Північної Ірландії Ентоні Блером, як головою Ради Міністрів ЄС і представником країни, що головує в ЄС, і Президентом Європейської Комісії Жузе Мануелем Баррозу. Відповідальний за питання транспорту Віце-президент Європейської Комісії Жак Барро зазначив з цього приводу таке: „Україна – це одна з небагатьох країн, яка напрацювала величезний досвід у сфері технологій глобальної супутникової орієнтації, а тому її участь є важливим кроком для розвитку „Галілео” як міжнародної програми”.
    Підписана сьогодні угода про співпрацю у рамках програми „Галілео” закладає основу для співпраці у сфері супутникової навігації за дуже багатьма напрямками, зокрема такими як наука та технологія, промислове виробництво, розвиток послуг і ринку, а також питання стандартизації, частот і сертифікації. В угоді також міститься посилання на можливість поширення діяльності служби EGNOS (Європейської геостаціонарної навігаційної оверлейної служби) на Україну та участі України у структурах управління програми „Галілео”. Географічне положення України є дуже сприятливим для під’єднання до мережі послуг EGNOS.
    Україна є однією з восьми країн у світовій космічній спільноті, яка напрацювала значний об’єм технічних знань про космічні програми та має важливі досягнення у сфері прикладних технологій, обладнання, розвитку сегменту споживачів та регіональних технологій системи GNSS (Глобальної системи супутникової навігації). Українська влада розглядає можливості запровадження цієї технології для різних видів транспорту.
    Угода щодо програми „Галілео” підтверджує прагнення Європейського Союзу і надалі сприяти розвитку міжнародної співпраці. Україна є третьою країною, яка підписала угоду про співпрацю у рамках програми „Галілео” після Китаю та Ізраїлю. Відповідні перемовини ведуться також з Індією та Марокко, тоді як переговори з Південною Кореєю, Норвегією та Аргентиною вже просунулися далеко вперед. Постійне зростання інтересу третіх країн до участі у програмі „Галілео” дає значний поштовх розвитку ринку GNSS, який має значний потенціал: 3 мільярди користувачів і доходи близько 275 мільярдів євро на рік до 2020 року, а також створення більше 150,000 робочих місць для висококваліфікованих працівників в одній лише Європі.
    Додаткова інформація про програму „Галілео”:
    http://europa.eu.int/comm/dgs/energy_transport/galileo
    http://www.esa.int/export/esaSA/navigation.html
    http://www.galileoju.com


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю